stredocech.net

Základní informace

Cesta Eurocupem pro Nymburk skončila

Nymburská pouť Eurocupem v sezoně 2014/15 skončila ve fázi LAST 32. Rozhodl o tom poslední zápas nadstavbové části, který český zástupce v soutěži prohrál v Tipsport areně s Kazaní poměrem 79:84. Nymburk by přitom do play off poslala výhra o 12 bodů. Druhým postupujícím ze skupiny G je po výhře ve Strasbourgu Zenit Petrohrad.

uni_005

I loni se Nymburku stala v Eurocupu osudná Kazaň, ale to bylo až mezi 16 nejlepšími týmy v play off. Letos zůstal český šampion za touto metou a spíš než poslední zápas z Kazaní mrzí úvodní domácí prohra s Petrohradem.

Nymburk s tímto soupeřem prohrál i v neděli ve VTB lize a jen dva dny na odpočinek nestačily. Bylo vidět, že tým Kestutise Kemzury má sice velkou snahu, ale chybí mu energie. K tomu se v úvodu zápasu přidala i nervozita, či nekoncentrace, protože hráči ztratili jen za úvodní čtvrtinu sedm míčů. Nymburk rychle prohrával až o devět bodů, ale trojky Dariuse Washingtona a Tre Simmonse nepustily UNICS do ještě většího náskoku. Po první části prohrával domácí tým 16:21.

Ve druhé čtvrtině se Nymburk zlepšil. Po trefě Petra Bendy dokonce srovnal na 31:31. Jenže soupeř v zápase zabral pokaždé, když to potřeboval. Jako na konci prvního poločasu šňůrou 9:0. V poločase prohrával Nymburk 31:38. Hosty táhl pivot Fischer s 15 body. To nejlepší střelci domácích Washington se Simmonsem měli dohromady bodů 12.

Po přestávce šel Nymburk na palubovku se snahou zápas otočit. Bodově i energií ho táhl Chris Burns, ale Kazaň si zápas nadále hlídala. Především v obraně držela Nymburk zkrátka. V útoku se rozstřílel Langford. Hlavně po jeho příspěvcích si vybudovala již 13 bodový náskok.

V poslední části si oba týmy otevřely střelnici. Nymburk konečně prolomil útočné trápení a dal 30 bodů, ale 26 jich zároveň inkasoval. Ze všech zbývajících sil se ale snažilzápas dovést aspoň do prodloužení, v němž by se pokusil o zázrak.

Jenže Kazaň opět ukázala svou sílu. Když už měla pouze čtyřbodový náskok, vzal si trenér Pašutin time out a po něm poslal do hry to nejlepší, co měl. Čtveřice Američanů a společně s nimi Řek Kaimakoglu si koncovku pohlídali a dovedli zápas ke klidné výhře.