stredocech.net

Základní informace

Heller dobyl mezinárodní turnaj

 

Martin Heller vybojoval na turnaji v Trojanovicích i kategorii open white belt

Martin Heller vybojoval na turnaji v Trojanovicích i kategorii open white belt

Kolín, Trojanovice – Kolínská výprava na turnaj v BJJ dopadla nad očekávání dobře. V mezinárodní konkurenci se svěřencům Martina Hellera podařilo nasbírat cenné zkušenosti a došlo i na medaile. Martin pak překvapil všechny soupeře, když nejenže získal stříbro ve své váhové kategorii, ale zlato si odvezl z open white belt.

Jak už je v Trojanovicích zvykem, tak i tento turnaj byl organizačně skvěle připraven a nezměnilo na tom ani počáteční čekání na příjezd rozhodčích. Zápasy na třech tatami na sebe rychle navazovaly a díky vysoké kvalitě zápasníků se diváci rozhodně nenudili. Kromě klasických zápasů v BJJ v kategoriích děti, junioři a dospělí se na konci odzápasily i tzv. otevřené kategorie bez rozdílu vah. Hlavní cenou byla kvalitní kimona od sponzora Pitbull west coast, které si nakonec odnesl Dominik Baďura v kategorii junior, Martin Heller v kategorii white belt, Ondrej Cetkovský v kategorii blue belt a Pavol Pagáč v kategorii purple belt.

Martine, jaký máš pocit z vítězství? Čekal jsi, že vyhraješ open kategorii?

Pocit z vítězství? Skvělý! Popravdě jsem to tentokrát vůbec neočekával, protože jsem neměl moc natrénováno. Měl jsem toho v poslední době opravdu hodně, byl jsem unavený a tak jsem si dal na dva týdny částečné volno. Měl jsem problémy i s motivací. Na druhou stranu, když už jste v minulosti něco dokázali a teď jedete na turnaj se svými svěřenci, tak se od vás očekává, že jim předvedete, proč jste zrovna vy jejich trenérem. Že něco umíte. Skvělá atmosféra na turnaji a první vítězství mě ale nakoply a já pak chtěl jít pořád dopředu. Prát se s většími chlapy než jsem já mě vždycky hrozně bavilo. Ovšem to neznamená, že jsem vítězství v openu očekával. Turnaj jsem si skvěle užil. Nejlepší na tom všem je, že ten úspěch mi dodal spoustu motivace do dalších tréninků a zápasení.

Jak hodnotíš své svěřence? Byla to jejich první zkušenost na takhle velkém turnaji?

Ty co jeli na turnaj, tak kladně. Hloupé je, že ti nejzkušenější zůstali doma. Někteří nemohli, jiní byli líní. Kluci, které jsem přivezl, jsou v našem klubu v podstatě mladá krev. Zatím se prali jen na malých turnajích, které jsem pořádal, aby se otrkali. Byly u nich sice zatím vidět jisté technické nedostatky a absence zkušeností z velkých akcí, ale to doženou. Podstatné bylo, že bojovali statečně a dali do toho všechno. Pokud vydrží, tak to mají šanci s takovým přístupem dotáhnout daleko. Každopádně mi dělají radost.

Kdy jsi začal trénovat jiu jitsu?

Asi v roce 2006. Začali jsme ho dělat v klubu SK Spartak Hradec Králové jako doplněk ke karate, když jsem byl na vysoké škole. Ale to byly školy allkampf-jitsu a saisho-ki-do. Ani pořádně nevím, kdy jsem se dostal přímo k BJJ. Od roku 2007 jsem pravidelně jezdil na turnaje a semináře fightingu a tam se člověk seznámil s úplnými základy BJJ. Ale popravdě to v té době tady nikdo moc neuměl. Byl to tady v republice takový pozvolný a velmi pomalý vývoj, přičemž já jsem se vždy věnoval hlavě fightingu a to BJJ bylo vždy spíše doplňkem.

Sám jsi začínal s karate a dnes je tvou hlavní doménou fighting, u nějž jsi získal třikrát titul mistra Evropy. Zužitkoval jsi tyto zkušenosti při turnaji v Trojanovicích?

Ju-jutsu fighting, BJJ, grappling a judo se v podstatě prolínají, takže by bylo asi velkou lží tvrdit, že jsem zkušenosti z výše jmenovaných sportů nevyužil. Na druhou stranu se obzvláště po poslední změně pravidel v BJJ taktika velmi liší. No a s tím, jak všichni hned naskakují guard se ani k hodům moc nedostanete. Myslím, že i na mém stylu boje muselo být hodně poznat, že se moc neperu jako BJJ bojovníci. Možná, že to byla i výhoda. Byl jsem pro soupeře méně předvídatelný.

Na konci května budeš pořádat závody ve fightingu. Počítáš i se zahraniční účastí?

V Kolíně budeme 31.5. pořádat CZECH OPEN ve fightingu. Z mistrovství Evropy a světa mám kontakty na různé zahraniční kluby a svazy. Pozval jsem jich co nejvíc a chtěl bych z toho udělat opravdu mezinárodní akci. Ne každý má čas a peníze jezdit na turnaje do zahraničí, proto chci českým bojovníkům poskytnout příležitost poprat se s bojovníky z ciziny tady u nás. Prozatím mám přislíbenou účast Slováků, Němců, Angličanů a Srbů.

Na ZŠ v Kolíně učíš dějepis a tělocvik. Snažíš se děti naučit i základům sebeobrany?

Ano, na 6.ZŠ v Kolíně mám hned dva kroužky sebeobrany (jeden pro nižší a jeden pro vyšší stupeň) a v MŠ Chelčického učím předškoláky ju-jutsu pro nejmenší. Předškoláky vedu spíše k všestrannému rozvoji koordinace, u školáků jde už spíše o to, jak se ubránit v krizové situaci. Snažím se ale kroužky oprostit od nudného drilu a prokládat to různými hrami, legrací a občas i modelovými situacemi.

(red)

Ju-Jutsu Kolín o.s. www.ju-jutsukolin.webnode.cz Trénink ju-jutsu pro veřejnost je v úterý a čtvrtek od 16:30 do 18:00 pro žáky 10 – 15 let a od 19:00 do 20:30 pro juniory (16+) a dospělé. Tréninky jsou vhodné pro kohokoliv bez rozdílu fyzické kondice a pohlaví. Cvičí závodní fightingové techniky, sebeobranu, ale i techniky z klasického ortodoxního ju-jutsu. Ve středu je od 15:00 do 17:00 trénink MMA. Ten je však vhodný spíše pro lidi, kteří mají s bojovými uměními a sporty větší zkušenosti.

Petr Tuček na turnaji vybojoval stříbro

Petr Tuček (bílé kimono) na turnaji vybojoval stříbro

Vojtěch Dzik si z Trojanovic odvezl bronz

Vojtěch Dzik (bílé kimono) si z Trojanovic odvezl bronz

Vašek Vozáb začal s tréninkem teprve před pár měsíci a hned získal respekt zkušených soupeřů

Vašek Vozáb (modré kimono) začal s tréninkem teprve před pár měsíci a hned získal respekt zkušených soupeřů

Martin Heller ve své váhové kategorii vybojoval stříbro, v open však získal kov nejcennější

Martin Heller (modré kimono) ve své váhové kategorii vybojoval stříbro, v open však získal kov nejcennější

Pro Filipa Veselého (na snímku dole)byl tento turnaj první velkou zkušeností

Pro Filipa Veselého (na snímku dole) byl tento turnaj první velkou zkušeností

Celou fotogalerii ze závodů naleznete na našich facebookových stránkách

6 Responses to Heller dobyl mezinárodní turnaj

 1. Pre Workout Supplement

  28.11.2014 at 11:59

  As I website possessor I think the articles here is very wonderful, regards for your efforts. 925513

 2. KFZ Versicherung wechseln

  25.11.2014 at 13:43

  After study some of the websites with your internet site now, i really as if your way of blogging. I bookmarked it to my bookmark site list and will be checking back soon. Pls look at my site likewise and figure out what you believe. 812837

 3. Free Adult Chat

  24.11.2014 at 21:11

 4. ofcqvplde ymoch fvlzmye rbtw dqnjfojdhqlejxh

 5. click this link now

  20.11.2014 at 21:43

  Hi there- Is this exhibit coming anywhere near Ottawa, Canada? We have a couple of museums that might be good venues… Natural History Museum and Museum of Science and Technology. I would guess they plan their special exhibits more than 2 years in advance, though…

 6. look these up

  20.11.2014 at 10:16

  I am glad to be one of several visitors on this outstanding website (:, appreciate it for posting.

You must be logged in to post a comment Login