stredocech.net

Základní informace

Anděl se srdíčky Swarovski Elements

Andílek v šatičkách s křidélky z korálků a srdíček Swarovski Elements poslouží jako netradiční vánoční ozdoba. Vytvořit ho dokáže každý, myslím, že s malou výpomocí i menší holčiny. Šatičky můžete vyrobit ze zbytku organzy, z krajky, tylu či z obalu na bonboniéru, jako jsem to udělal já.

swarovski vanocni ozdoba 11

Design a realizace: Věra Janebová

Materiál:

2ks srdíčko Swarovski Elements 6228 ve velikosti 10mm. Já jsem použila srdíčko Swarovski Elements Crystal AB pro zlatého anděla a srdíčko Swarovski Elements Light Rose AB pro růžového.
6ks korálky Swarovski Elements 5328. Mně se líbí, když pod krkem vzniká mašlička, takže jsem zkombinovala korálky Swarovski Elements 4mm v barvě White Opal AB(4ks) a bílé perličky 4mm s Nano úpravou (2ks).
5ks korálky Swarovski Elements 5328 ve velikosti 3mm.V obou případech jsem na korunku použila barvu White Opal AB.
1ks korálek světlé barvy ve velikosti 10mm
2 kousek organzy nebo tylu, ve dvou ladídích barvách cca 10x10cm
1 ketlovací jehla s očkem minimálně 3 cm dlouhá, nebo můžete použít drátek, na jehož konci uděláte očko
* kousek vlasce, asi 30cm
* kulaté kleštičky
* štípací kleštičky
* kousek nitě na podvázání krčku anděla, nejlépe v barvě šatiček

Pracovní postup:

Z organzy nebo Vámi vybrané látky na šatičky ustřihněte dva čtverečky o velikosti 8x8cm. Přeložte je přes sebe tak, že vrchní vrstva bude vespodu a rohy se nebudou překrývat (je to taková hvězda s osmi hroty, obr. 2). Na drátek (kterému jste udělali na konci očko) nebo ketlovací jehlu navlékněte korálek na hlavičku (obr. 3) a propíchněte střed obou vrstev látky na šatičky (obr. 4). Látku ohněte přes hlavičku (korálek 10mm bude obalený látkou), pěkně si ji nařaste, aby šatičky byly pravidelné (obr. 5), a těsně pod korálkem podvažte kouskem nitě a pevně svažte (obr. 6).

Dále si vytvořte křídla anděla. Na kousek vlasce navlékněte srdíčko Swarovski Elements, napíchněte ho ze strany pokovené, korálek Swarovski Elements 4mm, perličku a korálek Swarovski Elements 4mm. Dále navlékněte srdíčko Swarovski Elements, toto napíchněte z přední nepokovené strany, a pak znovu korálek Swarovski Elements 4mm, perličku a korálek Swarovski Elements 4mm (obr. 7). Takto navlečené korálky se srdíčky dejte okolo krku anděla a vlasce svažte dvěma pevnými uzly. Je to takový oboječek (obr. 8). Konce vlasce ještě protáhněte několika korálky a teprve potom ustřihněte.

Udělejte si korunku andílka, čili navlékněte na kousek vlasce (stačí 15cm) korálky Swarovski Elements 3mm, v počtu 5ks, a svažte oba vlasce dvěma pevnými uzly (obr. 9). Konce vlasců prostrčte dvěma dalšími korálky a teprve pak ustřihněte. Vznikl Vám pevný maličký věneček, čili korunka, z pěti korálků. Korunku navlékněte na drát trčící z hlavičky (obr. 10). Konec drátu zkraťte cca na 10mm a vytvořte z něho očko, které musí být větší než střed korunky, aby Vám tato nesjížděla z drátku (obr. 11). S očkem si pohrajte, ať ho máte pěkně na středu a rovné.

Pro Vás, kteří jste očko z drátku nikdy nedělali jde o následující: v ruce držíte kleště s kulatými konci, ruku, ve které máte kleštičky máte vyvrácenou, malíková hrana je u těla, palec míří od těla, dlaň je otočená nahoru. S takto otočenou rukou pevně chytíte konec drátku do kleštiček (v místě, kde kleštičky mají požadovaný průměr očka), točíte kleštičkami (překlápíte dlaň palcem k tělu), až vznikne očko. Očko je třeba vyrovnat, ale to už se těžko popisuje a musít do toho vložit Vaši šikovnost.

swarovski vanocni ozdoba 2swarovski vanocni ozdoba 030top koralky swarovski elements 4 top koralky swarovski elements 5swarovski vanocni ozdoba 7swarovski andel top koralky 8swarovski vanocni ozdoba 9swarovski vanocni ozdoba 10swarovski vanocni ozdoba 11

Přeji Vám příjemné tvoření a krásné zdobení.

Věra

www.top-koralky.cz

You must be logged in to post a comment Login