stredocech.net

Základní informace

Basketbalisté Nymburka se vrací do Tip sport arény

Basketbaloví fanoušci, ale nejen oni, mají možnost znovu vidět špičkový evropský basketbal. V úterý 21. října v holešovické Tipsport areně přivítá jedenáctinásobný český šampion ČEZ Basketball Nymburk v prvním domácím utkání Eurocupu německý tým Ewe Baskets Oldengurg. Zápas začíná v 18:45.

Nymburk otevřel sezonu v Eurocupu soubojem ve francouzském Nancy. Nyní ho čeká v této soutěži první zápas před vlastními fanoušky v Tipsport areně, která už druhou sezonu patří mezi jeho domácí prostředí. V tomto soutěžím ročníku se tu jako první představí Oldenburg.

„Vracíme se do haly, kde se nám v minulé sezoně zejména v Eurocupu velmi dařilo a kde jsme odehráli několik skvělých zápasů se špičkovými evropskými týmy. Chtěl bych opět pozvat všechny nejen pražské fanoušky, aby nás přišli proti Oldenburgu podpořit v našem boji o vítězství,“ láká kouč Nymburka Kestutis Kemzura diváky do Tipsport areny.

Soupeř jeho týmu má na soupisce pět Američanů. Zbytek kádru Oldenburgu tvoří hráči z Německa s výjimkou 210 cm vysokého srbského pivota Nemanji Alexandrova. Pět Američanů má i Nymburk. Mezi opory patří rozehrávači Darius Washington, Derek Raivio a křídlo Tre Simmons. Domácí tým bude hodně spoléhat i na Slováka Radoslava Rančíka nebo bývalého hráče NBA Jiřího Welsche.

S Oldenburgem se jediný český zástupce v druhé nejprestižnější soutěži Evropy ještě nikdy v historii nestřetl. Německý klub má bohatou historii počínající rokem 1954. O pět let později postoupil do nejvyšší německé ligy, ve které v roce 2009 získal zatím svůj jediný mistrovský titul. Následující sezonu na základě toho okusil i Euroligu.

Oldenburg se ve velmi kvalitní Bundeslize umisťuje na předních příčkách. V roce 2013 si zahrál finále a letos podlehl v semifinále 2:3 na zápasy pozdějšímu mistru z Mnichova. Evropských pohárů se tradiční německý klub účastní pravidelně od roku 2008. V roce 2013 získal bronz v poháru EuroChallenge a v minulé sezoně zůstal těsně za postupovými branami základní skupiny Eurocupu s poměrem vítězství a porážek 5:5.

Basketbal Nymburk

You must be logged in to post a comment Login