stredocech.net

Základní informace

Berounský Grand Prix přivítá rekordní počet závodníků

POSTER - GRANDPRIX 2014 - final JPG

Beroun – Další, již pátý, ročník GrandPrix se uskuteční v sobotu 21. června, opět v betonové skate plaze v Berouně. Letos přivítá rekordní počet závodníků ze zahraničí , kteří si mezi sebou rozdělí celkovou částku „prize money“ ve výši 100.000Kč. Hudební festivalová část se vrací ke kořenům českého hiphopu.

Loňský ročník byl plný zahraničních hvězd, které díky velkým závodům X Games Street League v německém Mnichově, dorazili také do Berouna. Letos se vrací už jen kvůli samotné akci a kamarádství s naším předním skateboardistou a organizátorem celé akce, Tomášem Vintrem, který jezdí za mezinárodní team Vans.

Mezi zatím potvrzenými jezdci nechybí Alex Mizurov (DE), Maxime Genin (FR), Georges Agonkouin (FR), Diego Fiorese (BRA/DEN), Roger Silva (BRA/ESP), Zsolt Karkossiak (HUN), Rišo Tury (SK), Maxim Habanec (CZE), Austen Seaholm (USA), Micky Papa (CAN) a další, kteří budou potvrzení v nejbližších dnech.

Závod je podporován ČAS (česká asociace skateboardingu) a jezdci pojedou v disciplínách street a NEFF best trick. V rámci závodu GrandPrix Beroun se pojedou čtyři kategorie. V kategorii PRO se potkají sponzorovaní jezdci společně s jezdci staršími 16ti let. Kategorie AM je určena pro nesponzorované jezdce a jezdce mladší 16ti let. Všechny dívky bez rozdílu věku, pak mají svou vlastní  kategorii GIRLS. Po skončení finále kategorie PRO přijde na řadu zmíněný NEFF BEST TRICK, divácky velmi atraktivní disciplína.

Nedílnou součástí je hudební festival, který se letos vrací ke kořenům českého hip hopu. Po letech se společně na podiu představí legendární parta Indy a Wich společně s LA4. Ze současné absolutní špičky se představí rapper James Cole v projektu MobyDick. Z mladé nastupující generace vystoupí vycházející hvězda – rapper Johny Machette. Na Jägermeister Stage pak vystoupí DJs NobodyListen a Nzym, kteří celou akci uzavřou. Během závodů a celého dne budou hrát DJs Lu2 a LuckyBoy, který se večer přesune na party do Monster Energy zóny, návštěvníci si mohou vyzkoušet obratnost prstů ve fingerboardingu nebo jen sledovat naše profesionální jezdce ve fingerboard parku. Na ploše 17 x 3 metry se pak mohou návštěvníci projet na skimboardu nebo se přiučit od instruktorů. Znáte scény z akčních filmů, kde skáčou borci ze střech domů na druhý? Na GrandPrix uvidíte tyto triky na živo v podání nejlepší parkour crew v ČR. Součástí bude také výstava fotografií z cestování po světě našeho českého a slovenského teamu Vans.

VSTUPNÉ NA AKCI JE ZDARMA !!!

ČASOVÝ HARMONOGRAM

8:00h Trénink

8:00-9.00h Registrace jezdců do závodu do 15 let AM GPRIX Beroun

9:30h Start závodu do 15 let AM GPRIX Beroun

10.00-11:00h Registrace do hlavního závodu GRANDPRIX Beroun 2013

11.00-11:45h – Trénink

12.00h Start kvalifikace hlavní závod Grand Prix Beroun

17.30h Start finále hlavního závodu Grand Prix Beroun

18.30h NEFF Best trick

Koncerty:

19.00 Johny Machette

20.00 JAMES COLE / MOBY DICK + DJ DOEMIXXX   / Live Stage /

21.00 Vyhlášení výsledků

21.15 INDY & LA4 (KMBL vs. GYZMO) /Live Stage/

22.30 DJs NobodyListen + NZym / Jägermeister Party Truck /

 

STARTOVNÉ

Startovné do závodu do 15 let AM Grand Prix Beroun je 50,-Kč. Ke startovnému obdrží každý závodník zdarma věcnou cenu od sponzorů závodu a energy drink (energy drinky pouze pro zavodníky od 13ti let. Startovné pro hlavní závod Grand Prix Beroun je 400kč, (v ceně voda, sandwich, energy drink,dárek).

POČET ZÁVODNÍKů:

Maximální počet závodníků pro kategorii AM je omezen na 30, pro kategorii PRO je maximální počet závodníků omezen na 50. 25 závodníků bude pozváno a zveřejněno do 2 týdnů před závodem, 25 závodníků se může přihlásit emailem nebo na místě.

PRIZE MONEY

Závod do 15 let AM GPRIX Beroun: Věcné ceny v hodnotě 25.000,-Kč.

Závod kategorie GIRLS: Věcné ceny v hodnotě 15.000,-kč.

Závod NEFF BEST TRICK: Kategorie PRO: 5.000kč, Kategorie AM: Oblečení od hlavy až k patě od firmy NEFF, vyrábějící skateboardové oblečení a doplňky.

Závod kategorie PRO: 60.000,-Kč CASH prize money a věcné ceny.

 

Závod do 15let AM GPRIX Beroun

Závod se jede formou skupinového jamu 4 jezdci v jedné skupině délka jízdy 3min. Každá skupina má pouze jednu jízdu.Po odjetí každé skupiny mají rozhodčí 1 minutu na zapsání bodů.Celkové pořadí závodu AM Grand Prix Beroun bude tedy určeno po jedné jízdě každého jezdce.Vítěz tohoto závodu získáva divokou kartu „Lucky AM“, díky čemuž bude zařazen do pokročilé fáze v závodu kategorie PRO.

Hlavní závod GRANDPRIX Beroun 2014

  • Kvalifikace se jede formou skupinového jamu 5 jezdců v jedné skupině, délka jízdy 6minut.
  • Každá skupina má pouze jednu kvalifikační jízdu. Po odjetí každé skupiny mají rozhodčí 1 minutu na zapsání bodů. Systém jamů v tomto závodě bude tzv. ORGANIZOVANÝ JAM, kdy mají jezdci určené pořadí, které po dobu jízdy udržují.
  • Po sečtení bodů postupuje do ČTVRTFINÁLE 19 nejlepších jezdců kvalifikace, ke kterým se přidá vítěz závodu kategorie AM (Lucky Rookie).
  • Čtvrtfinále v počtu 20 jezdců se jede opět formou Organised Jam, 4 jezdci v jedné skupině délka jízdy je 5 minut. Po odjetí každé skupiny mají rozhodčí 1 minutu na zapsání bodů.
  • Po sečtení bodů postupuje do FINÁLE TOP 10 jezdců.
  • Dohromady bude ve FINÁLE závodit 9 jezdců, kteří vytvoří skupiny po 3 riderech Každá skupina o 3 jezdcích pojede 4 minutový Organizovaný Jam po třech jezdcích. Z těchto 3 finálových Jamů poté vzejde vítěz závodu VANS / MONSTER ENERGY GRAND PRIX 2014

 

Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login