stredocech.net

Základní informace

Berounští hasiči poprvé využili novou čtyřkolku

K transportu zraněné osoby v těžce přístupném terénu u „Vraní skály“ v katastru obce Knížkovice použili berounští hasiči poprvé novou čtyřkolku, kterou obdrželi počátkem prosince.

Jedná se o speciální terénní vozidlo SxS tzv. „čtyřkolku“ Arctic Cat Prowler HDX 700. Toto vozidlo je určeno k nasazení buď samostatně, nebo s nákladním přívěsem. Vozidlo je mimo jiné vybaveno integrovaným elektrickým navijákem, hledacím světlometem a odnímatelnou sněhovou radlicí. Na ložnou plochu lze umístit samostatné, přenosné vysokotlaké hasicí zařízení s nádrží o objemu 250 l. Vozidlo bylo pořízeno v rámci integrovaného operačního programu Evropské unie.

Využití tohoto speciálu se předpokládá zejména při záchraně osob, transportu pacientů a materiálu z obtížně dostupných oblastí, dále hašení na místech nedostupných pro požární techniku, v rámci povodní, větrných smrští apod. Vozidlo lze využít i v případech pátrací akce po pohřešovaných osobách. Vlastní nasazení čtyřkolky u berounských profesionálních hasičů se vzhledem k členitému terénu jejich hasebního obvodu např. na cyklostezkách, skalnatých úbočích podél řeky Berounky, v bezpočtu rozlehlých chatových osad, atp. jeví jako výhodná a rychlá varianta pomoci v případech výše zmíněných mimořádných událostí.

Stredocech.net

Zdroj: HZS Středočeského kraje

You must be logged in to post a comment Login