stredocech.net

Základní informace

Bitva na Mělníku aneb Čtvrtá bitva vinařů mělnických

Rok se nám s rokem sešel a máme tu již čtvrtý ročník naší akce: „Bitva na Mělníku aneb Čtvrtá bitva vinařů mělnických – 2.8.2014″, kterou pořádá skupina historického šermu Rytíři Mělničtí. Opět si vás dovolujeme pozvat do prostoru Hořínského parku. Kdo zde již byl, ví, jak nádhernou kulisu nám na akci dělá i Zámek Mělník.

Letošní ročník bude probíhat podobně jako předchozí tři ročníky. Avšak přece jen doznáte změn oproti minulým letům. Rozšířili jsme programovou skladbu celého sobotního odpoledne až do pozdního večera. Vlastní bitva, která je hlavním bodem tohoto historického odpoledne, nebude letos pohádkou, jak tomu bylo v předchozích ročnících. Díky výročí našeho královského věnného města Mělník, které slaví 740 let od získání statutu města, jenž mu v roce 1274 udělil Přemysl Otakar II. jsme se rozhodli, při tomto výročí zapasovat příběh naší bitvy do roku 1424, kdy Čechy jsou zmítány husitskými válkami a město Mělník se chystá na oslavu 150 let výročí, od doby kdy se stalo městem. Přineseme vám tak historicko-goticko šermířský detektivní příběh, který se odvíjí při pořádání oslav 150-ti let města Mělníka. Dojde ke ztrátě královské jmenovací listiny, kterou páni konšelé marně hledají, obviňují jeden druhého a přestávají si uvědomovat, že se již k městu Mělník blíží nejen husitská vojska vedená Janem Žižkou z Trocnova, ale i královská vojska Zikmundova … více z děje už, ale nechceme zatím prozrazovat … ;o)

Rytíři Mělničtí si vás dovolují přátelsky pozvat na tuto akci. Budeme se těšit na ty, které již známe a další, které poznáme.

PROGRAM AKCE: „Bitva na Mělníku aneb Čtvrtá bitva vinařů mělnických – 2.8.2014″

13:00 – Slavnostní zahájení
13:05 – Paduana Historica (dobová hudba, která pohladí po dobrém obědě)
13:30 – Pouliční divadlo jednoho herce Viktora Braunreitera (kdo viděl už se směje, kdo uvidí poprvé, ten umře smíchy ;o)
14:00 – Rytířský turnaj (volné klání rytířů a bojovníků v turnaji)
14:30 – Kristýna Vlčková (akrobacie na volném laně)
15:00 – Paduana Historica (dobová hudba, pro naladění historické atmosféry před bitvou)
15:30 – Ukázky sokolnictví (dravci všeho druhu … a pro nejmenší malá krotká sovička Týpek)
16:00 – BITVA (… kdo zvítězí na Mělníku? … vojska Jana Žižky či krále Zikmunda?)
17:00 – Pouliční divadlo jednoho herce Viktora Braunreitera (… další útok na vaše bránice)
17:30 – Špínova Tortura (ukázka mučení a práva útrpného)
18:30 – kapela „BAD“ (jižanský rock a blues)
20:30 – Ohnivá show (… čas je orientační … prostě po setmění ;o)

Vlezné již sedmý rok držíme na této úrovni: dětské 25,- Kč, dospělé 60,- Kč, rodinné (2 děti + 2 dospělí) 150,- Kč, děti menší než meč stráže u pokladny mají vstup zdarma.

SHŠ Rytíři Mělničtí si vyhrazují právo změny programu či časů, proto sledujte naše webové stránky www.rytirimelnicti.cz a nebo náš FB profil

You must be logged in to post a comment Login