stredocech.net

Základní informace

Boleslavští v Příbrami zklamali a zaslouženě prohráli

Boleslavští v Příbrami zklamali a zaslouženě prohráli

Boleslavští v Příbrami zklamali a zaslouženě prohráli

V závěrečném zápase svého desátého ligového ročníku předvedli Boleslavští neurovnaný výkon a nadšeně hrajícímu příbramskému soupeři podlehli. Boleslavského trenéra Karla Jarolíma zklamalo, jak se jeho mužstvo prezentovalo v závěrečných třech kolech mistrovské sezóny, neboť třikrát prohrálo, inkasovalo devět gólů a dalo jen dva. 1.FK Příbram – FK Mladá Boleslav 3:1 (2:0)

Do prvního poločasu Boleslavští vstoupili aktivně, což jim však vydrželo jen pár minut. Už ve 4. minutě po nepovedeném odkopu boleslavskou defenzívu prohnal Stratil, kterého však brankář Hankič vychytal. V 9. minutě trestný kop Příbrami ze strany šestnáctky kopal Pilík, dorážel Kraut a lapil Hankič. Boleslavští znejistěli v kombinaci a začali nakopávat dlouhé míče, se kterými si příbramská obrana snadno poradila. Ve 28. minutě získali Příbramští svůj první roh. Rozehrál ho Zeman a u bližší tyče Zápotočný hlavou usměrnil do boleslavské branky – 1:0. Ve 30. minutě běžel Stratil sám na boleslavskou branku, ale Hankič jeho zakončení zblokoval. O dvě minuty později opět Stratil sám pádil na Hankiče, jenž jeho tvrdou střelu z plného běhu vyrazil. Ve 36. minutě se už Stratil prosadil, když z necelých dvaceti metrů přesně zamířil k pravé tyči, kam Hankič skočil marně – 2:0. To už boleslavský kouč Jarolím nevydržel a stopera Kúdelu vystřídal Vraštilem. Před koncem poločasu Boleslavští nevyužili dvou rohových kopů.

Druhý poločas to chvíli vypadalo, že se Boleslavští vzchopí alespoň k vyrovnání. Magerovy dva trestňáky od postranní lajny nebezpečné nebyly, ale ve 49. minutě se Nešpor ocitl sám v příbramském vápně v nadějné střelecké pozici, trefil však jen pravou nohu brankáře Hrušky. O dvě minuty později hlavičkoval Kraut těsně nad boleslavskou branku. V 61. minutě Hankič vyrazil Stratilovu hlavičku do rohu.V 67. minutě si Šultes v plném běhu zpracoval Štohanzlův centr od pravé postranní lajny a podle brankáře Hrušky mazácky skóroval – 2:1. Naději, že se Boleslavští vrátí do hry o body, mařili Příbramští neutuchající ofenzívní aktivitou. Navíc v 78. minutě brankář Hankič rozehrál přesně na soupeřovu nohu, ale Volešák z necelých dvaceti metrů netrefil branku. V 80. minutě čerstvý Danoski obehrál Bořila s Vraštilem, naštěstí jeho centr srazili další boleslavští obránci a zalehl Hankič. V 84. minutě Danoski utekl Bořilovi a když jej boleslavský obránce doběhl, tak na hranici vápna si kličkou připravil palebnou pozici a trefil se přesně pod břevno – 3:1. Třetím gólem odfoukla Příbram vítr z boleslavských plachet. V závěrečných minutách střílel nepřesně Danoski mimo boleslavskou branku a na druhé straně Šultes vedle příbramské branky.

Sestava FK Mladá Boleslav: Hankič – Bořil, Kúdela (36. Vraštil), Dosoudil, Rosa – Ščuk (64. Fousek), Koreš (46. Šultes)- Zahustel, Magera, Štohanzl – Nešpor.

Sestava 1. FK Příbram: Hruška – Jugas, Hájovský, Zápotočný, Mišun – Mareš (71. Volešák), Krbeček, Pilík (87. Pleško), Zeman (65. Danoski) – Kraut, Stratil.

Góly: 28. Zápotočný, 36. Stratil, 84. Danoski – 67. Šultes

ŽK: Zeman – Bořil, Nešpor, Magera

Rozhodčí: Michal Paták – Zeman, Ratajová

Diváků: 2182

Závěr mistrovské sezóny byl pro Jarolíma rozčarováním

Boleslavského trenéra Karla Jarolíma zklamalo, jak se jeho mužstvo prezentovalo v závěrečných třech kolech mistrovské sezóny, neboť třikrát prohrálo, inkasovalo devět gólů a dalo jen dva.

„Dnešní zápas bohužel potvrdil dva naše předchozí výkony proti Spartě a Plzni. Jakoby pro nás sezóna skončila už před třemi koly,“ povzdechl si boleslavský trenér Karel Jarolím. K vlastní prohře s Příbramí stručně řekl: „Byli jsme nepřesní a Příbram byla lepší, výhru si zasloužila.“

Příbramský trenér Petr Čuhel byl mnohem spokojenější:: „Jsem rád, že proti kvalitnímu soupeři a čerstvému účastníkovi pohárové Evropy jsme vyhráli a vstřelili tři branky. Jsem spokojený s výkonem, který jsme předvedli, a který nám snad dodá sebevědomí do příští sezóny.“ Na novinářský dotaz, zda měl proti Boleslavi, kde působil, větší motivaci, odpověděl: „Na Boleslav budu vždycky vzpomínat jen v dobrém, jsou tam skvělí lidé a se spoustou z nich se velmi dobře znám, ale motivaci jsem mimořádnou neměl, prostě jsme se jen chtěli vítězně rozloučit se sezónou.“

zdroj mb-net.cz

středočech.net

You must be logged in to post a comment Login