stredocech.net

Základní informace

Bomba měla vybuchnout v sedm!

 

bomba-ve-skole-velke-popovice-2

Velké Popovice – Den poté, co anonym nahlásil bombu ve slánské základní škole, stěhovali se policejní pyrotechnici do Velkých Popovic. V brzkých ranních hodinách nahlásil anonym bombu a dokonce i čas výbuchu.

Ve čtvrtek 15. května v 04:52 ráno byli JSDHO Velké Popovice – Lojovice spolu s HZS Říčany, policií ČR, pyrotechnikem a psovodem povoláni do ZŠ ve Velkých Popovicích. Zde se podle sms oznamovatele měla nacházet bomba, která měla ten den vybuchnout v 7 hodin ráno!

Policie ihned uzavřela nejbližší okolí a na místo byl povolán psovod se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání výbušnin. Jednotka po příjezdu na místo události byla požádána o asistenci při prohledávání školy. Před sedmou hodinou ranní, kdy mělo dojít k samotné explozi byla škola odpojena od plynu a elektrické energie. Jelikož ve zmiňovaný čas k výbuchu nedošlo, pokračovalo další prohledávání školy a přilehlých objektů.

Po ukončení důkladného prohledávání bylo konstatováno, že se nejspíš jedná o hloupý žert. Fotografie jsou již na www.sdh-lojovice.cz

Za JSDHO Velké Popovice – Lojovice

Juriš Pavel

 

You must be logged in to post a comment Login