stredocech.net

Základní informace

Brány otevře Tržnice Zahrady Čech

Zahrada Čech pro rok 2015 připravila řadu novinek. Kalendář rozšířila o nové akce a v areálu výstaviště plánuje řadu úprav, které by měli návštěvníkům i vystavovatelům zpříjemňovat průběh jednotlivých výstav. I letos nebudou chybět akce, na které jsou všichni zvyklí – Tržnice Zahrady Čech, Autosalon nebo nejúspěšnější podzimní zahradní veletrh Zahrada Čech.

 

zahrada cech

První akcí, která otevře brány výstaviště je tradiční Tržnice Zahrady Čech, která proběhne ve dnech 8. 4. – 12. 4. 2015. Nabízet bude vyhledávaný sortiment jako je sadba, květiny, cibuloviny, zahradní nářadí, zahradní technika, zahradní nábytek, domácí potřeby, hnojiva, postřiky, potraviny, přírodní léčiva a řada dalšího.

Navážeme na úspěšné novinky loňského ročníku, jako byl chovatelský pavilon nebo řemeslná dílna. Ale navíc přibydou speciální prvky, které rozšíří zaměření výstavy i dalším směrem. Tržnice ZČ bude bez kulturního doprovodného programu. Jarní sezóna pak bude pokračovat výstavou tematicky zaměřenou na bydlení, tentokráte s tématem „ÚSPORA“ – Úsporné bydlení na Zahradě Čech, konanou ve dnech 24. 4. – 26. 4. 2015. Ve stejném termínu pak proběhne i nová výstava – Festival relaxu, který návštěvníkům nabídne možnost seznámit se s prvky určenými k odpočinku, relaxaci či pobavení.

Obě akce pak budou zpestřeny a zajímavý kulturní program. V květnu pak proběhne oblíbený Autosalon (15. 05. – 17. 05. 2015), již v tuto chvíli Vám můžeme slíbit vozy značek Škoda, VW, Kia, Peugeot, Suzuki, Isuzu a v jednání je i řada zajímavých automobilových specialit. Kromě doprovodného kulturního programu proběhne i tradiční sraz veteránů nebo sraz motorkářů. Zavedená Mezinárodní výstava psů proběhne ve dnech 23. 5. – 24. 5. 2015. První pololetí pak zakončíme další novinkou – Jahodovými slavnostmi, jarmarkem určeným pro rodiny s dětmi. Den plný zábavy, překvapení, netradičních výrobků a pozor chybět nebude ani REKORD s jahodovou tématikou. Návštěvníci se mohou těšit na jahodové suši, jahodové mojito, jahodové gaspacho nebo jahodovou polévku.

A před koncem školního roku, 25. 6. 2015, chystáme zábavné odpoledne pro děti – zavedeme děti do pohádkového světa, kde si budou moci zasoutěžit, zatancovat a oslavit blížící se začátek letních prázdnin. Letní měsíc červenec pak bude určen pro všechny aktivní i rekreační cyklisty – Cykloland na Zahradě Čech proběhne ve dnech 17.7. – 18.7.2015. Expozice a prodej známých značek, závody, biketrialová show, cykloporadenství vč. servisu, dětské dopravní hřiště, autogramiáda známých cyklistů a doprovodný program. Podzimní sezónu zahájíme očekávaným veletrhem Zahrada Čech. V rámci 9 dnů (11.9.-19.9.2015) budou mít návštěvníci možnost prohlédnout si, vyzkoušet či zakoupit sortiment, který tematicky bude korespondovat se zaměřením akce (sazenice, ovocné stromky i okrasné stromky, květiny, česnek,…). Akce bude doplněna o bohatý doprovodný program, v rámci kterého dojde ke slavnostním vyhlášení výsledků soutěží, které jsou se Zahradou Čech spojeny – Regionální potravina Ústeckého kraje, Nejlepší regionální výrobek Ústeckého kraje – kraje Přemysla Oráče, Zelí roku, Křišťálové jablko, Nejchutnější recept od časopisu Receptář či Největší, nejzajímavější výpěstek od časopisu Zahrádkář.

Jedna z posledních akcí, která proběhne na výstavišti, bude Gastro food fest, 3. ročník úspěšného festivalu určený všem milovníkům dobrého jídla a pití. Ochutnávka specialit a cooking show od předních šéfkuchařů nejen z Ústeckého kraje a řada dalších novinek proběhne v termínu od 17.10. – 18.10.2015. Ani letos nebudou chybět Vánoční trhy, které se tradičně konají na Mírovém náměstí v centru Litoměřic. Malebné náměstí se zachovanými historickými prvky umocňuje atmosféru trhů, které se ponesou opět v duchu tradičních českých Vánoc. I nadále se budeme snažit udržet jednotný vizuál akce. Všechny dny budou obohaceny o kulturní program a chybět nebude soutěž určená všem litoměřickým MŠ a dalším dětským organizacím – O nejhezčí vánoční stromeček. Těšit se na sezónu 2015 se Zahradou Čech mohou opravdu všichni.

Michaela Mokrá

Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login