stredocech.net

Základní informace

Čapli ho před poštou

Praha – Muž prodával na internetu padělky luxusního zboží, kriminalisté ho dopadli před poštou. crystal-584375_640

Detektivové z 1. oddělení hospodářské kriminality na Proseku dopadli pětatřicetiletého muže, který se živil internetovým prodejem padělků oblečení, kabelek a dalších doplňků věhlasných luxusních značek. Muž na sebe upozornil během loňského února, když policistům z pohotovostní motorizované jednotky ujížděl svým výkonným sportovním vozem BMW bezohlednou jízdou ulicemi Holešovic. Hlídce sice ujel, nicméně to už byl v hledáčku kriminalistů, kteří si na řidiče počkali před poštou v Běchovicích, kam mířil odeslat asi dvacet balíků s padělky zákazníkům internetového bazaru. Detektivové muže zadrželi a zajistili mu navíc jeho luxusní vůz a neodeslané zásilky.
Policisté tak začali ve vyšetřování složitého případu, během kterého oslovili ke spolupráci i nejrůznější odborníky, specialisty a analytiky. Například zástupci majitelů renomovaných značek vypracovali odborná vyjádření a shodně konstatovali, že zajištěné zboží bylo neoprávněně opatřené jejich ochrannou známkou a jednalo se o tak padělky, zaměnitelné za originály. Kriminalisté během domovních prohlídek bytu zadrženého zajistili další stovku padělaného oblečení a doplňků, dva počítače, finanční hotovost, peníze na bankovním účtu a velké množství dat související s nabídkou padělků na internetu. Detektivové proto muže podezřívají, že se věnoval tomuto druhu podnikání dlouhodobě, balíky odesílal v podstatě do všech koutů republiky a mohl si tak přijít i na několik milionů korun výdělku. Například od listopadu roku 2013 do února roku 2014 odeslal přes dvanáct set zásilek a vydělal si více než milion sto tisíc korun.
Během vyšetřování detektivové zjistili, že obviněný byl zatížený exekucemi a proto většinu majetku převedl na svoji matku, využíval jejího bankovního účtu, ta však o aktivitách svého syna dlouho neměla tušení. Dluhy z minulosti tak muž postupně prodejem padělků splatil. V rejstříku trestů má od roku 2005 dva záznamy majetkového charakteru, soudy na Praze 6 a 4 ho odsoudili za milionové podvody nepodmíněně a po propuštění z vězení mu uložili pětiletou zkušební dobu do roku 2014.
Vyšetřovatel před několika dny obvinil zadrženého ze spáchání trestného činu porušení práv k ochranné známce a jiným označením a za to mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na 2 léta. Kriminalisté spisový materiál, obsahující zatím přes tisíc listů, prozatím neukončili a čekají ještě na vypracování odborných vyjádření analytiků, na základě zjištěných informací pak může být trestní stíhání ještě rozšířeno. Teprve poté bude možné vypracovat návrh na podání obžaloby státnímu zástupci.
por. Bc. Jana Rösslerová
Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login