stredocech.net

Základní informace

Cerhenice mají nové chodníky

Nové bezbariérové chodníky a přístupové schodiště ke kostelu sv. Jana Nepomuckého slouží obyvatelům městyse Cerhenice na Kolínsku. Projekt v celkové hodnotě téměř za 6,6 milionu korun byl zhotoven díky finanční pomoci od Středočeského kraje ze Středočeského Fondu rozvoje měst a obcí (FROM) a ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). Slavnostní dokončení I. a II. etapy výstavby bezbariérových chodníků a schodiště ke kostelu sv. Jana Nepomuckého v Cerhenicích se za účasti hejtmana Středočeského kraje Miloše Petery uskutečnilo v pátek 27. února 2015.

home (4)

„Od Středočeského kraje jsme z fondu FROM dostali přibližně 2,9 milionu korun. Příspěvek ze SFDI činil asi 3,3 milionu korun. Zbývajících přibližně 400 tisíc korun šlo na zhotovení stavby z rozpočtu městyse Cerhenice,“ vysvětlil Marek Semerád, náměstek hejtmana Středočeského kraje pro oblast životního prostředí a zemědělství, který je zároveň i starostou Cerhenic.

„Mám radost z každého úspěšně dokončeného projektu, který pomůže zlepšit život obyvatelům v některém ze středočeských měst a obcí. V Cerhenicích jsou lidé velmi aktivní. Líbí se mi, jak se městys dynamicky rozvíjí. Za důležité považuji, že ruku v ruce s novou bytovou výstavbou se zde buduje či opravuje potřebná infrastruktura. Rád bych upozornil zájemce o podporu ze středočeských fondů, že od 25. března bude možné podávat žádosti,“ řekl hejtman Středočeského kraje Miloš Petera.

Městys Cerhenice leží asi 11 kilometrů severozápadně od Kolína. Žije zde přibližně 1650 obyvatel. Katastrální území obce má rozlohu asi 1 060 hektarů. První písemná zmínka o obci původním jménem Crhynice pochází z roku 1295. Nedaleko Cerhenic se nachází železniční zkušební okruh, který patří Výzkumnému ústavu železničnímu a na němž jsou zkoušena nové lokomotivy a další kolejová vozidla.

zdroj Kraj

Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login