stredocech.net

Základní informace

Chovatelská výstava sklidila velký úspěch

Lysá nad Labem – Největší expozici 10. středočeské výstavy drobného zvířectva Náš chovatel, která se o víkendu konala v Lysé nad Labem, připravili holubáři. Návštěvníkům představili více než dva tisíce užitkových a okrasných holubů národních i zahraničních plemen. Byla tu také k vidění speciální expozice slepic maransek, která se vyznačují zlatavým zbarvením skořápek vajec, i nově vyšlechtěná plemena králíků. V sobotu 17. ledna si expozice prohlédl také hejtman Středočeského kraje Miloš Petera.

speckled-pigeon-398930_640

„Ve volném čase se věnuji chovatelství a pokaždé na výstavišti v Lysé nad Labem objevím nějakou novinku nebo zajímavost. Dnes mě tu zaujali třeba okrasní holubi, kteří zbarvením peří připomínají papoušky. Akce tohoto typu navštěvuje stále více lidí, kteří tu naleznou inspiraci a rady zkušených chovatelů. Kraj má proto velký zájem s výstavištěm nadále pokračovat ve vzájemně výhodné spolupráci,“ řekl hejtman Miloš Petera.

Návštěvníci na výstavě viděli asi 1 500 králíků velkých, malých i zakrslých, králíků se zvláštní strukturou srsti a oblíbené teddy králíčky. Z hrabavé drůbeže se tu představily slepice, krůty, perličky, křepelky. Z vodní drůbeže husy a kachny. Celkem tu bylo více než 600 kusů drůbeže. Expozici tentokrát připravili například chovatelé barevných mutací činčil jihoamerických.

Zájemci si mohli koupit nejen kvalitní chovná zvířata, ale i potřeby pro chovatele, krmiva a odbornou literaturu. K dispozici bylo i poradenství pro začínající chovatele.

zdroj Kraj

Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login