stredocech.net

Základní informace

Cinkot zbraní a kouzlo dvorních dam vám vyrazí dech

Zamek Loucen Hra na Baroko a Svatek matek 2

Zámek Loučeň, Nymbursko – Odvážní muži, lesklé kordy, barevné uniformy, to je vzrušující podívaná, které neodolají dámy ani pánové. Společně s knížecím párem, Hugem Maxmiliánem Thurn-Taxisem a jeho chotí Almérií Belcredi, se na Loučeni v sobotu 3. května 2014 návštěvníci vypraví o dvě století zpátky. První májová sobota se zde tradičně odehraje v duchu velké kostýmované slavnosti, letos s názvem „HRA NA BAROKO“.

Všichni za jednoho, jeden za všechny!“ To zná přece každé malé dítě a první květnovou sobotu to může na Loučeni zažít každý“, uvádí Kateřina Šrámková, jednatelka zámku Loučeň. „Svěží májové povětří a rozkvetlý zámecký park jsou již tradičně kulisou pro výpravné kostýmové slavnosti, které pro naše návštěvníky v tomto čase pořádáme. „Hrou na baroko“ zahajujeme letošní návrat k romantickým hrdinům, kterými se bavili lidé před 150 lety a jejichž inspirace je aktuální i dnes“, dodává Kateřina Šrámková.

Historické romány Alexandra Dumase   v polovině 19. století, v době, kdy právě knížecí pár na Loučeni žil, dychtivě četli příslušníci všech společenských vrstev a nejen děti si hrály na hrdiny z těchto románů. Tři mušketýři byli ikonou a fenoménem stejně jako je tomu dnes u Harryho Pottera. Není divu, že si zámecké panstvo uspořádá slavnost, při které se vše bude točit kolem mušketýrů, zbraní a krásných dam.

Hlavní organizátorkou této romantické slavnosti je paní domu, kněžna Almérie, která tuto velkolepou podívanou přichystala pro potěšení svých aristokratických přátel. K takové nádherné slavnosti podle ní patří zejména :

DOBOVÉ CEREMONIE: Dvorní zámecký ceremoniář přivítá oblíbené hrdiny z románu Alexandra Dumase a také řadu dalších hostů.

SOUBOJE: Boj na kordy, při kterém se tají dech, předvedou nejlepší šermíři v této zemi, členové skupiny Merlet. Jako jeden z nich se představí i mistr popravčí ve službách kardinála a zasvěceně pohovoří o tajemstvích svého řemesla.

TURNAJ V ŠERMU: Soutěž, do které se mohou zapojit i návštěvníci, pokud si zapůjčí od mušketýrů bezpečnostní pomůcky.

DOBOVÉ TANCE : Barokní tance zámeckých tanečníků, kteří rádi svému tanečnímu umění ve své „Škole tance“ zájemce naučí.

HISTORICKÁ MÓDNÍ PŘEHLÍDKA: Aby se ani pozvané dámy nenudily, přichystala pro ně hostitelka vskutku exkluzivní podívanou, módní přehlídku, ve které budou představeny společenské róby od 11. století až po biedermeier.

STŘEDOVĚKÁ ETIKETA: Aneb slasti a strasti výchovy šlechtického synka
a urozené dcerušky. Návštěvníci se dozvědí něco o dvorní etiketě, co si určitě nesmí služebnictvo dovolit ke svým pánům a naopak, co si páni nemohou dovolit ke svému služebnictvu.

STŘEDOVĚKÁ LEGRACE: Po celý den zábavu obstará dvorní šašek a možná se uvolí i dvorní kartářka, která zde bývá exkluzivně pro hraběnčiny urozené hosty. Zatím se všechny její předpovědi vyplnily!

 

Podrobný harmonogram všech akcí zámku Loučeň na http://www.zamekloucen.cz/

 

 

You must be logged in to post a comment Login