stredocech.net

Základní informace

Čtu, čteš, čteme …

Albatros slaví 65 let

Albatros slaví 65 let


ALBATROS SLAVÍ 65 LET A ROZDÁVÁ KNIHY DĚTEM


Nakladatelství Albatros
slaví v tomto roce své 65. narozeniny a jako poděkování za přízeň svým čtenářům připravilo velkou narozeninovou soutěž Knihovna plná knih. Soutěž odstartovala 31. května a potrvá celý rok. Vítězové získají knihovnu od partnera soutěže, společnosti kika, která bude naplněna stovkou knih z nakladatelství Albatros dle výběru jednotlivých vítězů.

Ve spolupráci se společností kika vyhlásilo o víkendu nakladatelství Albatros na Dni dětí s kikou soutěž Knihovna plná knih. Do celoroční soutěže se můžou zapojit kromě jednotlivých dětí i dětské kolektivy, školní družiny a dětské domovy. Na stránkách nakladatelství Albatros bude každý měsíc vyhlášena jedna soutěžní otázka. Každé tři měsíce bude ukončeno jedno kolo soutěže, jehož vítěz získá knihovnu od kika a vybere si do ní sto knih z produkce nakladatelství Albatros. Celkem tak budou rozdány během roku čtyři knihovny a 400 knih. Navíc budou každý měsíc vybráni tři výherci daného kola, kteří získají speciální cenu pěti knižních novinek z nakladatelství Albatros. Podrobná pravidla soutěže naleznete zde.

Důležitým bodem narozeninových oslav Albatrosu bude vydání dvanácti nejoblíbenějších dětských knih, které zvítězily v anketě Zlatý tucet. Nakladatelství Albatros oslovilo v únoru stovky osobností z oblasti kultury, médií a veřejné sféry, aby hlasovaly o nejoblíbenější knihu svého dětství. Nejvzácnější dětskou knihou herce a hudebníka Vojty Dyka jsou Mikulášovy patálie, literární kritik Pavel Mandys si v dětství zamiloval knihy Robinsonem Crusoe a Fimfárum, herečka Nela Boudová se ráda vrací k Malému princi a režisér Zdeněk Zelenka nedá dopustit na dílo Julese Verna. Vzpomínky na dětské knihy vybraných osobností, které v anketě hlasovaly, najdete zde.

Na veletrhu Svět knihy představila Karolina Medková, šéfredaktorka nakladatelství Albatros, dvanáct vítězných knih, které vyjdou na podzim v limitovaném sběratelském nákladu, ve speciální grafické úpravě, ve Zlatém tuctu. Vítěznou knihou této ankety se staly Pohádky Pohádky Boženy Němcové, které zvítězily před Robinsonem Crusoe a Dětmi z Bullerbynu. Kompletní výsledky ankety Zlatý tucet najdete zde.
******************************************************************

NakladatelstvÍ ALBATROSje nejstarší české nakladatelství, které se od svého vzniku v roce 1949 specializuje na kvalitní původní i překladovou literaturu pro děti. Dnes je součástí společnosti Albatros Media a. s. Za dobu své existence vydalo přes 10 tisíc titulů. V portfoliu nakladatelství najdete leporela, poezii, pohádky, knížky pro začínající čtenáře, literaturu populárně-naučnou a vzdělávací i fantasy, detektivní příběhy a komiksy.

Albatros Media, a.s. je mediální společnost a největší knižní vydavatelství v ČR. V návaznosti na tradici sahající až k roku 1949 společnost vydává více než tisíc knižních titulů ročně. Skupina zaštiťuje značky a nakladatelství Albatros, CooBoo, Plus, Motto, XYZ, Edika, BizBooks, CPress, Computer Press a partnerský projekt Edice České televize.

Pro případné dotazy je vám k dispozici Kateřina Obadalová, PR manažerka, e-mail: l:

 

You must be logged in to post a comment Login