stredocech.net

Základní informace

Cyklostezka napříč městem

Mladá Boleslav uspěla s žádostí o státní dotaci na další pokračování cyklostezky napříč městem, která naváže na již vybudované úseky v severním sídlišti v ulicích Na Radouči a Václavkova. Rada města minulý týden schválila zadání veřejné zakázky Cyklostezka Mladá Boleslav, Bezručova – Tř. V. Klementa.

ilustr.foto

ilustr.foto

Náměstek primátora Jiří Bouška uvedl, že nový úsek cyklostezky by měl stát zhruba devět milionů korun bez DPH s tím, že 15 procent zaplatí město a 85 procent uznatelných nákladů pokryje státní dotace. Stavba by měla začít v jarních měsících. Pokud nenastanou nečekané potíže, má být dokončena do konce srpna letošního roku.
Na jedné straně tedy nový úsek cyklostezky naváže na již hotový úsek v ulici Václavkova a na straně druhé vyústí na začátku budované Severovýchodní tangenty, podle které je také plánována cyklostezka. Tangenta má být dokončena do konce letošního roku. Jakmile se vyřeší doplnění cyklostezky podél již vybudovaného nultého úseku tangenty v blízkosti Bondy centra, bude možné projet po cyklostezkách na kole ze severního sídliště kolem Bondy centra až k obchodním centrům v blízkosti R 10.

Předmětem plnění veřejné zakázky je výstavba komunikace pro pěší a cyklostezky na ulicích Bezručova a mjr. Frymla včetně rozmístění odpadkových košů, úprav zeleně i osvětlení přechodu.
Práce budou prováděny v koordinaci se společností VAK Mladá Boleslav, která bude v části Bezručovy ulice na jaře opravovat vodovod a kanalizaci. Tomu se bude muset přizpůsobit i postup výstavby cyklostezky.

mb-net

Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login