stredocech.net

Základní informace

Další fanouškovská řež

Praha – Deset proti čtyřem. Je to fér? Další potyčku mezi fotbalovými fanoušky prošetřují kriminalisté. Pachatelům hrozí až deset let.

man-290186_640

Kocem listopadu loňského roku se vracela čtveřice fanoušků fotbalové Slavie z Ostravy domů. Při tom museli projet hlavním městem, pročež kolem páté ráno přijeli na Hlavní nádraží.
Už tam si je vyhlédli dva tipaři fanoušků konkurenčního celku, tedy Sparty. Ti nenápadně čtveřici zpovzdálí sledovali až na Prahu 6, konkrétně na Flemingovo náměstí, kde měli slávističtí fanoušci zaparkované auto. Informace o pohybu čtyřčlenné skupinky předávali tipaři prostřednictvím mobilního telefonu svým souputníkům.
Ti nakonec dvěma vozy, zelenou Felícií a červenou Octavií, čtveřici fanoušků dojeli na zmiňovaném náměstí, kde je okamžitě velice brutálně napadli. Není nutné zmiňovat, že poškození neměli proti přesile deseti násilníkům sebemenší šanci na obranu.
Slávisté nejen že při útoku utrpěli mnohačetné zhmožděniny a oděrky, ale jednomu z nich dokonce násilníci zapálili u hlavy světlici. Tou mu způsobili sežehnutí vlasů na temeni hlavy a popáleninu kůže. V tomto směru může poškozený hovořit o velikém štěstí, vezmeme-li v potaz, že světlice má v plném zahoření teplotu několika seta, až tisíců stupňů Celsia.
Po útoku nasedli násilníci do vozidel a z místa odjeli neznámo kam. Před tím ještě ale stihli poškozené okrást o věci osobního charakteru a vlajku Slávie. Z toho důvodu prošetřují kriminalisté popsanou událost pro podezření z trestného činu loupež. Za ten hrozí případným pachatelům trest odnětí svobody až na deset let.
S ohledem na událost z konce září loňského roku, o které jsme Vás informovali, kriminalisté jednoznačně konstatují, že těchto útoků neustále přibývá. Navíc jsou při nich útočníci čím dál víc brutálnější.
Kriminalisté z tohoto místa prosí širokou veřejnost o pomoc se ztotožněním zmiňovaných tipařů, které v ten den zachytila celá řada bezpečnostních kamer. Každý, kdo zná identitu těchto mladíků, nebo například ví, kde tito bydlí, nechť nám tyto informace předá prostřednictvím linky tísňového volání 158.
por. Mgr. Tomáš Hulan
Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login