stredocech.net

Základní informace

Dárky mířili do dětských domovů

Radost dětem ze středočeských dětských domovů a dětských center pomohly ještě před Vánoci udělat obří balíky plné dárků, které jim předali hejtman Středočeského kraje Miloš Petera, jeho náměstci, členové rady a někteří předsedové krajských odborných komisí.

home (4)

„Dárky pro děti jsme připravili ve spolupráci se společností Dinotoys. Celkem jsme dětem rozdali více než šest stovek nejrůznějších stolních her a hraček v celkové hodnotě téměř za 106 tisíc korun. Doufám, že hračky a hry děti potěšily a že díky nim prožily hezkou chvilku,“ řekl hejtman Středočeského kraje Miloš Petera.

Děti z téměř dvou desítek středočeských dětských domovů, speciálních školských zařízení a dětských center dostaly například oblíbená plastová nákladní auta značky Tatra, deskové hry Dostihy a sázky, GO a piškvorky, nejrůznější hry s Krtečkem, herní sety na pískoviště se Šmouly, Čtyřlístkem, pexesa a nejrůznější další zábavné hry a hračky.

„Vím, jak je těžké dosáhnout toho, aby z dárků pod stromečkem měly všechny děti. V letošním roce jsme zvolili model, že dárky dostaly skutečně všechny dětské domovy a dětská centra. Chtěli jsme, aby se děti o vánocích mohly společně pobavit. A k tomu jsou vhodné napínavé deskové hry, které jsme jim předali,“ doplnil hejtman Miloš Petera.

Hejtman Miloš Petera osobně předal dárky v Základní škole, Mateřské škole speciální a Dětském domově na Palackého třídě v Nymburku a v Dětském centru v Milovicích. Statutární zástupce hejtmana Milan Němec dovezl dárky dětem do Dětských domovů v Ledcích a v Kralupech nad Vltavou.

home (3)

zdroj Kraj

StředoČech.net

 

You must be logged in to post a comment Login