stredocech.net

Základní informace

Den záchránářů s Kašpárkem v rohlíku

Den záchranářů se v Kolíně uskuteční již tento čtvrtek. Foto zdroj ww.uszssk.cz

Den záchranářů se v Kolíně uskuteční již tento čtvrtek. Foto zdroj ww.uszssk.cz

Kolín – V jeden den a v jednom městě bude k vidění to nejlepší z integrovaného záchranného systému. Špičková vybavení a technika, se kterou záchranáři každodenně bojují o životy a zdraví obyvatelstva.

Ve čtvrtek 8. května 2014 se v Kolíně opět uskuteční Den záchranářů. Po celý den na několika místech města budou profesionální i dobrovolní hasiči, policie, záchranáři a další složky integrovaného záchranného systému ukazovat odborné i laické veřejnosti svou techniku, vybavení a předvádět svou činnost i vzájemnou spolupráci při ochraně životů, zdraví a majetku obyvatelstva. K vidění budou např. ukázka vyprošťování osob z havarovaných vozidel, ukázky zásahu pořádkové jednotky policie proti narušitelům veřejného pořádku, práce policejních psovodů, práce jízdní policie a ukázky zásahové jednotky proti nebezpečnému pachateli. Zájemci si budou moci vyzkoušet provádění první pomoci a resuscitaci. Děti si mohou vyzkoušet a seznámit se s prací policistů a záchranářů při hře „Po stopách pachatele“, kdy právě děti budou v roli policistů.

 

Letošní Den záchranářů bude zahájen v 8  hodin jízdou současné záchranářské techniky od stanice hasičského záchranného sboru. Od 9 hod. jsou pak pro návštěvníky připraveny atraktivní ukázky záchranářských dovedností, techniky a vybavení, které budou po celý den k vidění na Karlově náměstí, Kmochově ostrově a okolí řeky Labe. Současně je možné navštívit střelnici Kolín, kam se můžete dostat zdarma kyvadlovou autobusovou dopravou vyjíždějící z Náměstí Republiky.

Podvečer a večer bude věnován zábavě. Již odpoledne se na Kmochově ostrově uskuteční koncert Kašpárka v rohlíku – Kašpárek na valníku a večer bude patřit nestárnoucí kapele KEKS.

No a na samém konci dne nebude chybět tradiční ohňostroj, odpálený z lávky přes Labe.

You must be logged in to post a comment Login