stredocech.net

Základní informace

Deset rad jak se nezbláznit ze svatebních příprav

  1. Sama sobě si přiznejte, zda jste organizační typ. Pokud ne, je vhodné jednotlivé úkoly (auta/koláče/rozlučku/zábava na svatbě/kytky..) rozdělit na vám nejbližší, kteří vám s tím pomohou. Samozřejmě je nutné dohlížet nad průběhem, ale s velkou částí vám pomohou.
  2. Pokud víte, že nejste vůbec organizační typ, jakože ani náhodou, tak předejte organizaci svědkyni nebo si na to najměte odborníky. Slyšela jsem o nevěstě, která se svatby vůbec nedočkala, protože se zhroutila ještě před ní.
  3. Promyslete si, jak byste chtěla aby vaše svatba vypadala. Pak sedněte na internet, proberte se pár časopisy a rozhodněte se pro jeden styl. Během svatby již neměňte. Je jasné, že neustálým hledáním dodavatelů budete mít vždy pocit, že jste objevila něco jiného, lepšího. Nezapomínejte na to, že nejlepší je vždycky první volba.
  4. Pokud vaše oko náhodou zabloudí do svatební portály a diskuze nenechte se zmást tím, že zrovna vy nemáte jmenovky na svatební stůl ve stejném odstínu, jako jsou lemy vašich šatů nebo vás nenapadlo mít holubice pro štěstí či květinovou oddací bránu. To, že to má jiná nevěsta je fine, ale neznamená, že vaše svatba bez těchto věcí nebude krásná.
  5. Dokonalá svatba je nesmysl. Smiřte se s tím, že ne všechno dopadne na 100%. Neporučíte větru slunci a pokazit se prostě v tom množství věcí dá jednoduše cokoliv. Na tom ale nezáleží. Nikdo si nevšimne, že jedna z květina na stole má chybějící lístek. Nejdůležitější na oslavě jste vy a když vy budete v pohodě a užívat si svou jedinečnou oslavu, tak to bude ta vaše nejkrásnější svatba.
  6. Na fotografovi nešetřete. Neříkám utratit desetitisíce, ale zjistěte si reference a dejte si tu práci s tím podívat se nejen na jeho tvorbu, ale i zavolat nevěstám, pro které již fotil. Je to jediné, co vám ze svatby zbyde a byla by škoda nemít všechnu tu slávu pěkně zobrazenou.
  7. Při výběru svatebních šatů se řiďte spíše tím, v čem se cítíte dobře než se za každou cenu snažit narvat do šatů s miliardou kostic a volánů.  Bude na vás poznat, že vám nejsou pohodlné a celkový dojem to zkazí.
  8. To samé platí i pro boty. Pokud nejste zvyklé nosit podpatky, o to více dbejte na to, abyste si vybraly pohodlné střevíčky, ve kterých vydržíte celý den pobíhat sem a tam mezi svatebními hosty a nebudete vypadat jako žirafa, co se jí podlamují kolena.
  9. Nezapomeňte, že na svatbě budete mít různé věkové generace, zábava na svatbě by tomu měla být přizpůsobena. Nicméně, každému se nezavděčíte. Pokud tedy budou babičky remcat, že mají málo dechovky, no nedá se nic dělat. Holt je to vaše svatba a ne jejich.
  10. Nekomplikujte si život a oslavu i místo obřadu směřujte, co nejblíže k sobě. Minimalizuje tím problémy spojené s dopravou a časovými prodlevami.

 

You must be logged in to post a comment Login