stredocech.net

Základní informace

Děti v kolínské nemocnici vyzkouší novou hru

Kraj připravil pro děti i dospělé novou hru „Cestujeme po Středočeském kraji“, která hráčům představí zábavnou formou zajímavá místa. Jako první si ji mohou zahrát dětští pacienti v Oblastní nemocnici Kolín. Hry jim tam dnes 22. ledna 2015 přivezl středočeský hejtman Miloš Petera a spolu s ředitelem nemocnice Petrem Chudomelem je předal primáři dětského oddělení Renému Hrdličkovi a několika dětem hospitalizovaným na dětském oddělení.

Hry dětem přivezl středočeský hejtman Miloš Petera (vpravo) a spolu s ředitelem nemocnice Petrem Chudomelem je předal.

Hry dětem přivezl středočeský hejtman Miloš Petera (vpravo) a spolu s ředitelem nemocnice Petrem Chudomelem je předal.

Kolínská nemocnice má dvě oddělení pro dětské pacienty. Aktuálně je na jednom oddělení hospitalizováno 28 dětí a na druhém, dětské chirurgii, 11. Hejtman Petera přivezl dětem na každé oddělení po dvou hrách. Několik dalších her pak rozdal dětem během své návštěvy.

„Připravili jsme hru, která je provede po hradech a zámcích a městech Středočeského kraje. Děti objeví zajímavá místa, poznají jejich historii. A naučí se i hospodařit s penězi. Doufám, že hra přinese malým pacientům dobrou náladu a rozptýlení. Přeji jim brzké uzdravení,“ řekl hejtman Miloš Petera.

Na cestě krajem mají hráči navštívit 12 různých hradů a zámků. Cestovat mohou pešky, na motorce nebo autem. Kromě dopravního prostředku si cestou nakupují kromě vstupů do kulturních památek i další služby. Cílem hry je navštívit co nejvíce míst a přitom ještě ušetřit peníze.

Společně s ředitelem nemocnice Petrem Chudomelem si středočeský hejtman prošel i nově zrekonstruovaný blok a projednali další směřování nemocnice. „Musím pochválit vedení nemocnice za dobré hospodaření nemocnice, která je dlouhodobě v černých číslech. S panem ředitelem jsme diskutovali o dalších odděleních, které potřebují rekonstrukci. Výhledově bychom rádi opravili také pavilon O, kde by mělo být nové oční oddělení a ORL. Rekonstrukci by potřebovala i porodnice. Věřím, že se nám na některé z těchto oprav podaří v příštím roce získat prostředky z evropských fondů,“ shrnul hejtman Miloš Petera.

home (1)

You must be logged in to post a comment Login