stredocech.net

Základní informace

Divokej Bill zahraje i doma!

Úvaly, Příbram – Divokej Bill právě vyjel na své jarní turné, ale tentokrát bude jejich štace směřovat na sousední Slovensko. U nás se však objeví na velkém charitativním koncertu nadace Chci pomoci v Příbrami a to 22. května. A pozor, kromě letních festivalů zahrajou i doma na Ouvalským bigbítu!

10299970_10203212369219155_5182320137136428252_n

Ahoj Vendo, tak co nového v Úvalech?

Vše při starém :-) Jen ty závory už jsou zavřený skoro měsíc a ještě tak dva budou, takže se tady všechno pěkně zpomalilo, ale zase jsme pěkně rozchozený z těch dlouhejch náhradních cest, což je dobrý na celkovou kondici :-)

Na podzim jste odjeli unplugged turné. Jaké mělo u fanoušků úspěch?

Ohlasy byly fantastický a my jsme byli moc spokojený, vždycky když turné uteče, že ani nevíš jak, tak to znamená, že se povedlo. Přišla hromada lidí se podívat, jak že to hrajem a to je samozřejmě nejlepší motor. Naši předskokani, skupina Jelen, teď sklízej jedno ocenění za druhým, tak i pro ně to mělo, zdá se smysl veliký.

Foto Robert Brajer

Foto Robert Brajer

Budete si to chtít někdy zopakovat?

Určitě, mě to akustický hraní baví skoro víc než ten randál na elektriku, ale kluci prskaj, že nechtěj hrát žádný country ale big-bít, až se zase nabažíme hluku, určitě naladíme zase španělky :-)

Začali jste svou jarní šňůru koncertů, ovšem tentokrát jste nám zase trochu zmizeli a to na sousední Slovensko. Proč jste se rozhodli jet turné jen tam?

Kam jinam by taky česká kapela měla expandovat že? Logicky první místo je Slovensko, jezdíme tam tak nějak systematicky už asi pět let a je to rok od roku lepší a musím říct, že jsme si slovenský fandy opravdu oblíbili.

10376725_10203212389779669_254006150887412758_n

Kolik zastávek bude turné mít?

Koncertů jsme dohodli sedm, ale bohužel jeden odpadl, takže nakonec šest, tři víkendy v řadě po dvou akcích na Slováči. V marci :-)

Nezkusíte nějakou písničku dát i slovensky?

Spontánně vznikla taková fussion naší pecky Námořnická a Po schodoch od Richarda Müllera, je to myslím bezva okamžik a změna v koncertním setu a slovenský fandové na to reagujou nadšeně, ani jim nevadí, že ta naše slovenština je taková srandovní, spíš naopak.

Už je u vás tradicí, že celou šňůru vždy nějak tématicky odladíte. Na co se můžeme těšit tentokrát?

No ono je to vlastně pokračování český akustický šňůry, takže téma zůstalo stejný, celá kapela je za kovboje a Mára bubeník to bojkotuje :-)

Foto Robert Brajer

Foto Robert Brajer

Každopádně se u nás ale ukážete na charitativním večeru  nadace Chci pomoci v Příbrami 22. května. Proč jste se rozhodli svůj jediný koncert u nás odehrát právě tady na této akci?

Takovýchto akcí jsme hráli už hodně, pořád nás někdo uhání o nějaký charitativní koncíky. My samozřejmě rádi pomůžeme, ale chtěli jsme udělat koncert pro dobrou věc, kde jsou všechny vydělaný peníze transparentní a všichni zainteresovaní to dělají zadarmo, protože prostě chtějí pomoci. Chtěli jsme si to pořádně pohlídat, vydělat nějakej slušnej peníz a dát někomu, kdo to opravdu potřebuje. Zdá se, že spolupráce s Chci pomoci toto splňuje.

S malou Zlatuškou, na níž výtěžek koncertu půjde, jste se i osobně setkali. Budete v podobných projektech pokračovat?

Kluci s kapely se s ní už viděli, prý je to bezva holka, já byl zrovna marod, tak jsem tam s nimi nemohl, ale zrovna zítra jedeme do Příbrami na nějakou tiskovou konferenci či co, taky doladit hromadu věcí, který jsou kolem toho potřeba a ona tam určitě bude, tak jsem zvědavej. Přemýšlíme, že by jsme příště mohli podpořit třeba někoho tady z okolí, to by dávalo smysl ne?

10385478_10203212359618915_7326047098023000279_n

No to určitě, budeme se těšit. A co album, chystáte pomalu další?

My pořád chystáme nějaký album, máme ho hotový tak z půlky, myslím nápady. Na koncertech už hrajeme čtyři zbrusu nový pecky a když vše půjde dobře, příští zimu ho natočíme.

Už můžeš prozradit, které festivaly pojedete v létě?

Letos budeme s tím hraním střídmější, ale pár fesťáků si střihnem. Potom máme dohodnuto opět několik akcí na Slovensku, ale informace zásadní, plánujeme velikej koncík v domácích Úvalech, vše najdete klasicky na www.divokejbill.cz smějte se :-)

A my o tom samozřejmě také budeme informovat :-)

DB-Atour2015-koncerty+partneri-web

 

 

 

 

 

You must be logged in to post a comment Login