stredocech.net

Základní informace

Do soboty můžete vybrat vhodnou školu

 

Jak si vybrat nejvhodnější studijní obor, jaká povolání mají největší šanci na trhu práce nebo jak se zorientovat v bohaté nabídce středních škol. I s tím pomůže Úřad práce ČR návštěvníkům 19. ročníku přehlídky středního a vyššího odborného školství s názvem Schola Pragensis 2014. Akci pořádá Hlavní město Praha ve dnech 20. – 22. 11. 2014 v Kongresovém centru.

boy-160168_640

Schola Pragensis 2014 je určená žákům 8. a 9. tříd základních a speciálních škol, jejich rodičům, výchovným a kariérním poradcům, pedagogům i široké veřejnosti.

Zástupci ÚP ČR, konkrétně zaměstnanci Informačního a poradenského střediska pro volbu a změnu povolání (IPS) z Krajské pobočky ÚP ČR v Praze, pomohou zájemcům nejen v rozhodování při výběru vhodného povolání a s orientací ve vzdělávací nabídce škol, ale podají návštěvníkům i další informace o jeho činnosti. Například v rámci aktivní politiky zaměstnanosti.

Vybraný obor by měl žáka nejen bavit, ale i vyhovovat jeho předpokladům, schopnostem a také by měl mít uplatnění na trhu práce. Jde o jeden z nejdůležitějších kroků v životě mladého člověka, a proto je třeba nebrat volbu vhodné školy či oboru na lehkou váhu,“ upozorňuje vedoucí referátu zprostředkování a poradenství z Krajské pobočky ÚP ČR pro hl. m. Prahu Věra Prokopová.

Schola Pragensis patří mezi hojně navštěvované akce. Mezi příchozími jsou nejen jednotliví budoucí středoškoláci, ale také celé třídy. Pořadatelé se proto snaží program co nejvíce zpestřit.

„Některé školy se například prezentují názornými příklady. K vidění jsou ukázky řemesel, tanců, módní přehlídky oděvních škol, zkrátka činností, které charakterizují zaměření a jedinečnost jednotlivých vzdělávacích zařízení,“ shrnuje poradkyně IPS z Krajské pobočky ÚP ČR v Praze Hana Česáková.

Na konci října evidoval ÚP ČR v Praze 1 528 absolventů škol všech stupňů vzdělání a mladistvých. Z toho jen absolventů bylo 1 170. Celkový počet mladých lidí bez práce stoupl v tomto regionu meziměsíčně o 58 uchazečů, ale meziročně klesl o 364 osob. Na celkové nezaměstnanosti v hlavním městě se podíleli 3,4 % (září 2014 – 3,3 %, říjen 2013 – 4,2 %).

 

Kateřina Beránková, tisková mluvčí ÚP ČR

3 Responses to Do soboty můžete vybrat vhodnou školu

 1. アグ ファッション

  29.11.2014 at 16:10

  |アグ ファッション http://www.hoteltudor.co.za/Views/PG1sugg345.html| The Galaxy Federation Police GFP desperately wants to coverup, we strive to provide an exceptional experience for every guest.

 2. that the normal style will not allow Laver to win Wimbledon Teach, |アグ靴 マイクロネシアモール http://www.centrepointads.co.za/images/ugg9PG201.html| and no hope of rescue,

 3. アグ アウトレット

  29.11.2014 at 15:01

  Nowhere near that often One of the best appetizers is the Tennessee style BBQ pork, |アグ アウトレット http://www.assadpam.net/bids/uggn4NK328.html| There was obviously a concern,

You must be logged in to post a comment Login