stredocech.net

Základní informace

Dva požáry kolem půlnoci zaměstnaly Středočechy

Krátce před půlnocí (23:38 h) vyjely jednotky HZS Středočeského kraje ze stanice Kutná Hora a dobrovolných hasičů ze Záboří nad Labem a Týnce nad Sázavou do železniční stanice v Záboří n. L. k požáru dieselové lokomotivy.

Na místo události byla povolána i jednotka drážních hasičů z Nymburka a vyšetřovatel SŽDC Michle. Oheň zachvátil kabinu strojvedoucího, který stačil včas zasažený prostor opustit. Příčinou požáru byla závada na elektroinstalaci. Přímé škody byly vyčísleny na 1 milion korun, včasným zásahem se hasičům podařilo uchránit hodnoty za 30 milionů.

V 00:38 hodin přijalo operační středisko hlášení o požáru staré chaty v Káraném v okrese Praha-východ. K požáru se sjelo šest cisteren HZS Stará Boleslav a jednotek SDH Káraný, Stará Boleslav a Brandýs nad Labem. Chata o rozměrech 10 x 10 metrů byla celá v plamenech, oheň hasiči dostali pod kontrolu v 01:12 h a do 02:22 h likvidovali skrytá ohniska. Až do rána hlídal místo jeden z domácích dobrovolných hasičů. Škoda by podle prvních odhadů neměla přesáhnout 200 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je ve stádiu vyšetřování.

 

Stredocech.net

Zdroj: HZS Středočeského kraje

You must be logged in to post a comment Login