stredocech.net

Základní informace

Eddie Stoilow: chystáme parádní koncert!

EDDIE-homepage-band

Máme pro vás soutěž o lístek na festival Votvírák. Otázka je zapeklitá – za kolik dní začíná festival Votvírák? Odpovědi pište na náš fcb – www.facebook.com/stredocech.net 25 a 50 odpověď vyhraje lístek na tento festival v hodnotě 900 Kč

Jedním z headlinerů letošního festivalu Votvírák bude kapela Eddie Stoilow. S pražskou partičkou jsme si popovídali o jejich nové desce, Petru Čechovi i o tom, co chystá se na letošní festivalovou sezonu.

Vaše nová deska má název Sorry. Za co se omlouváte?

Deskou se omlouváme fanouškům, že na ní museli tak dlouho čekat. Je fakt, že plno písniček jsme hrávali již dávno. Lidé songy znali, ale neměli si je kde poslechnout.

Petr Čech teď v Chelsea nehraje kvůli zranění. Nepřivodil si náhodou zranění spíš tréninkem na bicí? Jak se vám s ním hrálo a uvidíme ho s vámi ještě někdy na pódiu?

Že by v tom byla tříska od paličky? Petr je dříč a když se do něčeho pustí, tak s plnou parádou. Pokaždé, když má volnou chvilku a je v Praze (což se nestává tak často), tak jede přímo z letiště do naší zkušebny, aby si s námi zahrál naše písničky, či jen tak zajamoval. Podle Petrova výrazu při jamování je vidět, že si to vážně užívá. Jistě je to pro něj velké odreagování od fotbalového kolotoče, ve kterém žije. Je na něm vidět velký progres a teď bude cvičit asi ještě víc, takže za chvíli strčí plno bubeníků do kapsy. Takhle silnej kopák jen tak někdo nemá. Určitě si s Petrem zas někdy rádi zahrajem.

Neplánujete objevit zase nějakou další sportovní celebritu a přitáhnout jí k muzice? Mimochodem v národním týmu jsou dva kytaristi obránce Ondřej Vitásek a brankář Alexander Salák…

Nejsme lovci sportovců. Jsme primárně kapela a Petrem nás dali dohromady společní známí a fungujeme totálně na kamarádské bázi. Jednou si prostě Petr řekl, že bude hrát na bicí. Manželka mu nevěřila, že to zvládne a že by mohl hrát i někde na koncertě. No a Petr se nedal, domluvil si koncert s námi. Byla to vůbec jeho první zkušenost s kapelou. Po jedné zkoušce zahrát před vyprodaným Rock Cafe v Praze je vážně úctyhodný výkon.

Pojďme k Votvíráku. V sobotu večer hrajete jako jeden z headlinerů festivalu na hlavní stage. Co to pro vás znamená? Vzpomenete si ještě, na dávné koncerty pro pár lidí v klubech?

Ano vzpomínáme rádi, často a s pokorou. Ono se nic neděje jen tak. Za vším je plno dřiny a píle a my navíc měli to štěstí, že se nám podařilo dostat muziku k lidem a ty jí přijímají pozitivně. Momentálně jsme z toho nadšeni, že můžeme hrát pro velké davy lidí, kteří na nás přijdou a naše písničky si s námi zazpívají. To je největší pocta muzikantovi. My to neděláme pro sebe. To bysme mohli být do konce života jen ve zkušebně. My to děláme pro fanoušky a to nás naplňuje a nabijí na další koncerty.

Chystáte něco speciálního pro fanoušky, kteří přijdou na Otvírák?

Ano chystáme parádní koncert.

Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login