stredocech.net

Základní informace

Festival Senetín? Pohoda na nejvyšší obrátky!

 

festival-senetin-2014

Kdo měl to štěstí a našel si čas na charitativní multižánrový festival v Senetíně, tak rozhodně nelitoval. Unikátní festival zastřešený organizací Cesta životem bez bariér nastavil vysokou laťku pohody a zábavy plnou her nejen pro děti, skvělé muziky, fotografií, obrazů a bezvadné atmosféry. 

Charitativní akce na podporu integrovaného dětského tábora na louce, kde se festival konal, měla u návštěvníků úspěch větší než by se čekalo. Více než 270 návštěvníků, z toho více než 70 dětí, mělo možnost užívat programů (lesní obrázková stezka, malování, modelování, skákání na nafukovacím hradu i na trampolíně, přejezdy na koloběžkách po vytyčené trase atd.) a slyšet skvělá hudební vystoupení za podpory moderátora Josefa „Pepína“ Knappa.

Na podiu vystoupili za podpory profesionálního zvukaře Josefa Krčila: kapela Fonet (žánrově velmi pestré uskupení, ještě nyní se posluchačům ztrácí příjemná husí kůže z dokonalé hry a zpěvu Evy a Janka),  Lukáš Kratochvíl (skvělý bavič, textař, hráč na kytaru, který potrápil bránici všech přítomných stylem „tajfun“), kapela Návštěva (folková sešlost, která již oficiálně nevystupuje zaburácela své známé šlágry jako mašina na peróně), sbor Cantus (kdo neseděl, tak si při vystoupení skutečně na své pozadí sednul, protože výběr skladeb a secvičené hlasy se zas tak často neslyší), Utrejch (bluegrassové, precizní, vtipné vystoupení potěšilo nejen příznivce tohoto žánru), Vesper (classic rock v neuvěřitelném náboji s chutí strhnul všechny do kotle) a kapela Cuprum (zbořila vše, co do té doby stálo). Neuvěřitelná hudební atmosféra vygradovala propracovaným progressive rockem šestice špičkových muzikantů v dokonalost akce. 

V odpoledních hodinách zažili diváci veselé a zároveň dojemné představení holek a kluků letního tábora. Pantomimická hra Červená karkulka byla skutečným zážitkem zakončeným frenetickým potleskem. Další žánrové propojení velmi povedené výstavy obrazů dětí ze ZŠ Červené Janovice a nádherných fotografií z Fotoklubu ze Zruče nad Sázavou bylo dovršením skvělých nápadů a realizací.

Celá akce přinesla nejen potěšení dětem a dospělým návštěvníkům, ale i finanční příspěvek pro lepší fungování letního integrovaného tábora. Na charitativní akci se vybralo celkem 41 200 Kč, které se použijí nejen na zajištění teplé vody v táborové základně-. Velký dík patří všem organizátorům a vystupujícím, kteří na Festival na zelené louce přijeli bez nároku na honorář a nemalý dík patří všem návštěvníkům, kteří dokázali ocenit snažení potřebným.

Jestli jste se na Festival na zelené louce nedostali a přesto se chcete držet festivalového hesla: „…nikdy není pozdě začít pomáhat.“, tak se podívejte na stránky  a vyberte si způsob podpory.

 

Za organizátory Petra Hnátová


Cesta životem bez bariér, o.s.

www.cestazivotembb.cz

You must be logged in to post a comment Login