stredocech.net

Základní informace

Filipa Macka čeká v sobotu pyramida v Čečensku

Mnichovo Hradiště/Mladá Boleslav – Filip Macek v tuto chvíli právě sedí na letišti v Moskvě a čeká na další let do čečenského Groznyj. Tam ho v sobotu čeká fight s Muradem Zeinulabidovem na pyramidě Absolute Championship Berkut 14. Filipa čeká opravdu těžký soupeř. Murad má bilanci 10:1 a téměř každý zápas ukončil v prvním kole.

Filip pochází z Mnichova Hradiště a dlouhou dobu trénoval v UFT Mladá Boleslav u Jirky Didiho Dimitrova.

macek

 

Filipe, právě balíš kufry na pyramidu ACB 14, která se tuto sobotu uskuteční v čečenské metropoli Groznyj. Jak jsi se na tuto pyramidu vlastně dostal?

Ano, tak zrovna dobaluju a vůbec nestíhám. Tenhle zápas mi sehnal Michal Hamršmíd.

Čeká tě ruský soupeř Murad Kalamov, který ještě neprohrál a všechny své zápasy ukončil submission. Navíc s tímto turnajem má už zkušenost. Jak se na něj připravuješ?

Tak Murad Kalamov na mě už nečeká, teď na mě čeká Murad Zeinulabidov (10:1). Před týdnem mi změnili soupeře, tenhle je asi třikrát těžší, ale co, Murad jako Murad.

 

Tato pyramida se jede celý rok a tak tě v Čečensku teď čeká jen jeden zápas a pokud vyhraješ, postupuješ dále. Tvůj případný budoucí soupeř tedy vzejde už na této pyramidě?

Určitě bych svého potencionálního dalšího soupeře měl také poznat.

macek5

Kromě domovského klubu Penta Gym jsi se připravoval i jinde. Prozradíš nám kde a s kým?

Připravoval jsem se všude možně. Nejvíc dřiny jsem udělal v Pentě, pak jsem byl na campu v Polsku s Patrikem Kinclem a Jardou Pokorným, dále v UFT Gracie Barra u Jiřího Dimitrova, sílu jsem rozvíjel v KB5 s Pavlem Mackem  a hodně času jsem také strávil v Kutil gymu u Michala Novotného na lapách.

 

Chtěl jsi někdy skončit a vykašlat se na tu dřinu? Měl jsi nějakou krizi?

Přiznám se, že už párkrát jo, říkal jsem si, že je to na prd, MMA je v Čechách hrozně nedoceněnej sport, ale brzo mě to zase přešlo. Krizi jsem měl asi před dvěma lety. To jsem asi rok nezápasil, kazilo se mi,co to jen šlo a neměl jsem vůbec chuť trénovat.

Co ti pomohlo se zase zvednout a začít makat?

Já ti ani nevím, tak další motivace přišla nějak sama… prostě jsem začal zas trénovat a spadl do toho znova.

macek6

 

Koncem roku jsi získal pas GCF, jaké jsou tvoje další cíle? Čeho by jsi rad dosáhl?

Tak cíle jsou jasné: v sobotu seštípu Rusáka a pak ještě tři další, kteří mi budou zbývat v pyramidě během roku J Když tohle dokážu, tak doufám, že se mi otevře cesta do jiné organizace ( třeba Bellator), ale to mám před sebou ještě hrozně dlouhou cestu.

Bude tě teď čekat nějaký další fight mimo ACB?

Zatím nevím, vše se bude plánovat, až jak dopadne sobota. Jinak by mě měla čekat obhajoba titulu.

macek7

 

Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login