stredocech.net

Základní informace

Filmaři hledají komparzisty k natáčení seriálu Já, Mattoni

Od poloviny února bude na Konopišti probíhat natáčení historického seriálu Já, Mattoni. Seriál nabídne pohled na život podnikatele, průmyslníka a šlechtice z Karlových Varů, Heinricha von Mattoni.

Heinrich_von_Mattoni

Casting na kompars pořádá Česká televize v Benešově již tuto sobotu. Přijít mohou muži, ženy i děti, kteří mají chuť stát se součástí natáčení.„Zveme všechny. Všichni, kteří dorazí, vyplní dotazník a budou vyfoceni. Režie si pak bude vybírat vhodné typy osob“ uvedla I. Svobodová z agentury GENESY. Lidé, kteří na castingu zaujmou, se mohou, kromě setkání s filmařským štábem, těšit na dobové oděvy, které si obléknou.

Casting se bude konat v Hotelu Pošta v Benešově v sobotu 7. února od 10:00 – 16:00.

Seriál natáčí Marek Najbrt, režisér filmů Protektor, Mistři a několika dílů Terapie. Mattoniho v mládí, středním věku a ve stáří budou hrát tři herci, z nichž tím nejstarším má být Jiří Bartoška. V seriálu se dále objeví David Švehlík, Anna Geislerová, Josef Abrhám, Tatiana Wilhelmová, Zuzana Bydžovská, Vojtěch Dyk a další.

Seriál Já, Mattoni:

Výpravný životopisný historický seriál začala Česká televize natáčet vloni podle scénáře Jana Otčenáška Prodavač vody, který na realizaci čekal od roku 2002. Hlavní postavou je Heinrich von Mattoni, jehož jméno nese značka karlovarských minerálních vod dodnes. První část celkem třináctidílné ságy by měla mít premiéru na podzim příštího roku.

Reportáž z natáčení najdete ZDE

 

 

Stredocech.net

Zdroj: město Benešov

You must be logged in to post a comment Login