stredocech.net

Základní informace

Fotky vašich nahých dětí na pláži nemusí vidět každý

Možná už máte po návratu z dovolené vypráno a uklizeno a chystáte se probrat fotky a vystavit je na některé veřejné fotogalerii, abyste se mohli pochlubit přátelům a rodině. Snímky vašich nahých potomků hrajících si na pláži by ale nemusel vidět úplně každý. Dá se to snadno zařídit.

„Všechny veřejné fotogalerie umožňují u daného fotoalba či konkrétních snímků nastavit nějakou míru soukromí,“ říká fotograf Martin Mach. „Většinu svých snímků vystavuji veřejně, ať se na ně klidně podívá kdokoliv, ale fotky mých malých dětí, jak se bez plavek cákají na pláži u Mácháče, ukazuju jen rodině.“

To, jak se nastavuje soukromí u daného fotoalba, se u různých fotogalerií liší. Na známém fotoserveru Rajče se dá dané fotoalbum jednoduše zaheslovat. „K fotkám se pak dostane jen ten, komu heslo dáte,“ říká Martin Mach. Fotogalerie Flickr umožňuje nastavit si u jednotlivých fotek či alb, zda jsou veřejná, nebo zda je uvidí jen rodina a přátelé, či zda je uvidí jen rodina. I u fotogalerií na Facebooku je možné snadno nastavit, jestli snímky budou veřejné, nebo viditelné jen konkrétním skupinám přátel.

„Šikovnou alternativou je fotky poslat přímo konkrétním lidem,“ říká Martin Mach. E-mailem má smysl poslat však jen jednu nebo dvě. Větší množství fotek je lepší poslat přes server Úschovna.cz. Je to stejně jednoduché, jako poslat mail, s tím rozdílem, že přes Úschovnu pošlete i velké množství dat.

„Lidé, kteří si s počítačem rozumějí, používají pro sdílení fotek i různé cloudové služby. Typicky to funguje tak, že u adresáře s nahranými fotkami vygenerujete link, který pak uživatel může poslat komukoliv,“ říká Martin Mach. Mezi známé cloudové služby patří česká Capsa, Google Drive, Dropbox nebo OneDrive.

„Je vcelku jedno, kterou z možností zvolíte, ale každopádně je dobré mít pod kontrolou, kdo si vaše fotky může prohlížet,“ tvrdí Martin Mach.

 

Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login