stredocech.net

Základní informace

Golfová mládež zkvalitňuje výkonnost

Image

Mladá Boleslav – Listopadový Turnaj mládeže Golf Clubu Mladá Boleslav umožnil mladým golfistům a golfistkám prodat zkušenosti nasbírané v letošních trénincích a především byl pro každého účastníka důležitým pokusem k dosažení kvalifikačního handicapu (HCP) 36, který je potřebný pro nominaci do týmu pro turnaje družstev na celorepublikové úrovni.

Juniorský oddíl Golf Club Mladá Boleslav má 76 členů, z nich devětadvacet s HCP v rozmezí 19,9 -54, ale zatím jen šest s HCP 36 a nižším. „Pro účast v soutěži mládežnických družstev potřebuje Golf Club Mladá Boleslav sestavit tým s minimálním počtem čtyř hráčů bez rozdílu pohlaví, ale ne starších čtrnácti let a především s HCP pod hranicí 36. „Dosud máme pouze dva vhodné adepty, když při listopadovém turnaji výkonnostní podmínku splnil třináctiletý Oliver Tichý. Pevně věřím, že na prvním jarním turnaji v novém roce se přidají další, neboť listopadové výsledky tomu naznačovaly,“ optimisticky prohlásil manažer mládežnického oddílu Golf Club Mladá Boleslav Lukáš Chmelař, který pro rok 2015 plánuje účast mladoboleslavských juniorů také v oficiálních individuálních soutěžích pořádaných Českou golfovou federací.

Podmínky k členství v týmu GC Mladá Boleslav pro soutěž mládežnických družstev splňují zatím jen jedenáctiletý Marek Příbramský s HCP 33,2 a třináctiletý Oliver Tlustý s HCP 35,5, který si nominaci vybojoval při již zmíněném listopadovém klubovém kvalifikačním turnaji, když na devíti jamkách mistrovského mladoboleslavského hřiště z pánských žlutých odpališť výkonem 52 ran snížil svůj osobní HCP pod magickou hranici 36. Nejblíže tomuto limitu jsou z dalších členů mladoboleslavského mládežnického oddílu jedenáctiletý Matouš Příbramský s HCP 40, jedenáctiletá Berenika Navrátilová s HCP 46, dvanáctiletý Tobiáš Rejmon s HCP 48 a devítiletý Adam Keller s HCP 48.

mb-net

StředoČech.net

You must be logged in to post a comment Login