stredocech.net

Základní informace

Hejtman předal ocenění za Potravinářský výrobek Středočeského kraje

Dvaadvacet výrobků od 10 firem získalo ocenění v soutěži Potravinářský výrobek Středočeského kraje 2014. Certifikáty a pamětní listy oceněným výrobcům předal hejtman Středočeského kraje Miloš Petera, náměstek pro regionální rozvoj Karel Horčička, radní Emilie Třísková a ředitel Krajské veterinární správy Zdeněk Císař. Předání cen se uskutečnilo v sobotu 21. března 2014 jako součást doprovodného programu 42. ročníku jarní výstavy Zemědělec na Výstavišti v Lysé nad Labem.

„Osobně jsem si vyzkoušel, že hodnotící komise měla opravdu velmi těžký úkol vybrat ty nejlepší výrobky. Kvalita všech přihlášených výrobků byla velmi vysoká. Naše soutěž o nejlepší potravinářský výrobek ve Středočeském kraji má jednu z nejdelších tradic ze všech regionálních ocenění. Považuji ji také za jeden z nejlepších způsobů, jak může Středočeský kraj ocenit a podpořit špičkové výrobce s menší a střední výrobní kapacitou. A zároveň můžeme výrobcům dát najevo, že si nesmírně vážíme jejich podnikatelských aktivit. V neposlední řadě je naše soutěž také příležitostí, jak může Středočeský kraj podpořit zájem spoluobčanů právě o typicky středočeské potravinářské výrobky,“ řekl hejtman Miloš Petera (ČSSD).

Podle náměstka Karla Horčičky je rovněž důležité, aby se kvalitní středočeské potraviny dostaly k zákazníkům. „Věřím, že oceněným pomůže značka Potravinářský výrobek Středočeského kraje prosadit se na potravinářském trhu. Doufám, že si oceněné výrobky budou moci Středočeši koupit v řadě obchodů,“ zdůraznil náměstek Horčička (ČSSD).

Do soutěže Potravinářský výrobek Středočeského kraje 2014 bylo přihlášeno 65 potravinářských výrobků pocházejících od 13 výrobců ze Středočeského kraje. Oceněno bylo celkem 22 nejlepších potravinářských výrobků zařazených do 7 kategorií.

„Děkuji všem výrobcům, kteří se rozhodli přihlásit své produkty do soutěže o Potravinářský výrobek Středočeského kraje 2014 a nebáli se ohodnocení před náročnou komisí. Dokázali tak, že středočeští potravináři se mají čím pochlubit a že jejich výrobky si zaslouží nejen ocenění, ale i přízeň veřejnosti,“ doplnil závěrem hejtman Miloš Petera.

home (6)

 

You must be logged in to post a comment Login