stredocech.net

Základní informace

Hlasujte pro Rákosníčkovo hřiště

Už jste slyšeli o Rákosníčkovém hřišti? Chtěli by jste, aby se také vybudovalo ve vaší blízkosti? Stačí pro ně jen hlasovat. Vyberte si hřiště, které by jste rádi svým hlasem podpořili a hlasujte na stránkách .  Řetězec Lidl má letos v plánu postavit desítku nových dětských hřišť. O jejich umístění bude od 9. února do 8. března 2015 rozhodovat v hlasování veřejnost.

rakosnicek

Během první fáze, v roce 2012, postavila společnost Lidl dětská hřiště v jedenácti městech po celé České republice. Projekt zaznamenal velký úspěch, proto se společnost Lidl rozhodla v něm pokračovat i v následujících letech. V roce 2013 o umístění hřišť rozhodlo hlasování veřejnosti, na jehož základě postupně vzniklo dalších 18 Rákosníčkových hřišť. Začátkem jara se realizovalo již 30. hřiště v Kroměříži. Dalších 20 Rákosníčkových hřišť vzniklo v roce 2014 na základě hlasování veřejnosti. Společnost Lidl postavila za období roku 2012 – 2014 celkem 50 Rákosníčkových hřišť v hodnotě 75 milionů Kč.

Dětská hřiště se symbolem pohádkového Rákosníčka nabízí dětem k aktivnímu hraní velkou prolézačku, pískoviště, šikmou horolezeckou stěnu, lanovou překážku, nechybí kolotoč a různé druhy houpaček. Klidovou zónu doplňuje domeček a oplocené hřiště, které poskytuje dostatek laviček a zpevněnou plochu pro kočárky. Rákosníčkovo hřiště je určeno zejména dětem předškolního věku a napomáhá plnohodnotnému trávení jejich volného času.

„Za tři roky jsme postavili po celé České republice 50 Rákosníčkových hřišť v celkové hodnotě 75 milionů korun. O hřiště byl ze strany obyvatel měst v hlasování obrovský zájem a následné otevření hřišť probíhalo za velké účasti návštěvníků. Rozhodli jsme se proto pokračovat v projektu a podporovat dál aktivní trávení volného času školáků a předškoláků. Během následujících pěti let máme v plánu postavit dalších 50 nových dětských hřišť,“ uvedl Michal Farník, jednatel společnosti Lidl.

 

nahled Rakosnickovo hriste ma podporit aktivni traveni volneho casu skolaku a predskolaku

Pro které hřiště můžete hlasovat?

Středočeský kraj:

 

Praha:

 

Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login