stredocech.net

Základní informace

Honza Hlaváč je zpátky. Posílil kladenské Rytíře.

„Kéž by se na play off vrátil,“ znělo na adresu Jana Hlaváče snad všude, kde se zmiňoval kladenský hokej. Přání byla vyslyšena a dvojnásobný mistr světa je připraven pomoct Rytířům i v rozhodující fázi sezony.

 150209-hlavac-telo

Honzo, vítej zpátky na Kladně! Jaká „cesta osudu“ tě zavála zpět?

Prostě jsem se rozhodl jít zpátky na Kladno, i když nějaké další nabídky jsem měl.

Jak se těšíš se na play off? Letos jsi bohužel nezažil vyprodaný retro zápas s Duklou, teď se na stejného soupeře znovu očekává větší divácký zájem a vše, co je s play off spojené…

I když tu za mého měsíčního pobytu nebylo vyprodáno, těšilo mě, že lidé na hokej chodili. Přesto, že jsme hráli zápas za zápasem pořád doma, chodilo kolem dvou tisíc diváků, kteří nás povzbuzovali i ve chvílích, kdy se třeba tolik nedařilo. Snad je teď potěšíme a půjdeme v play off dál a dál.

Proti Jihlavě jsi ani jednou nenastoupil – ale i tak, jakou očekáváš sérii?

Pravdou je, že jediní soupeři, proti kterým jsem nehrál, jsou Litoměřice a Jihlava. Očekávám velké návštěvy a vždycky těžký zápas. Musíme hrát sebevědomě, svojí hru a prostě vyhrát. A je úplně jedno kolik.

Na prvním tréninku jsi působil svěže. Jak se cítíš?

Na suchu natrénováno mám, teď ještě uvidíme, jak to bude dál vypadat na ledě. Mám velkou chuť a doufám, že to bude dobrý.

Při svém podzimním působení v Kladně ses prezentoval skvělými výkony a fanoušci mají velká očekávání…

Především je to sport. Samozřejmě věřím, že se mi bude dařit, ale stát se může všechno. Určitě budu makat naplno a nechám na ledě všechno. Taky se mi zadařit nemusí, ale jdu do toho s odhodláním a velkou chutí.

Kladno na poslední chvíli přišlo o druhou příčku a skončilo až páté. Co na to říkáš?

Jsme pátí a samozřejmě by bylo lepší, kdybychom byli výš. Ale stalo se. Teď se musíme připravit na Jihlavu, porazit jí a jít dál.

Naposledy jsi nastupoval s Honzou Rudovským a spolupráce vám klapala. Mrzí tě jeho zranění?

Je to opravdu škoda, protože je to velmi dobrý hráč a bude nám chybět. Nedá se nic dělat, teď máme postavenou novou lajnu. Není tolik času, musíme do toho skočit po hlavě.

Máš možnost nastoupit na střídavý start ve Spartě. Už jste domluveni na nějakých konkrétních zápasech?

Dohoda existuje, ale uvidíme, až si zavoláme.

 

Stredocech.net

Zdroj: Rytíři Kladno

You must be logged in to post a comment Login