stredocech.net

Základní informace

Hrajete divadlo? Přihlaste se na festival do Kladna!

Divadlo Kladno vyhlašuje 4. ročník Festivalu amatérského divadla, který se bude konat v prostorách Divadla Lampion ve dnech 24.–26. dubna 2015. Festival se již od prvního ročníku v roce 2012 setkal s velkým zájem o účast. Každoročně se přihlásí přibližně 30 zájemců nejen ze Středočeského kraje; do programu pro školy i pro veřejnost se obvykle vybírá přibližně 15 souborů.

festival amaterskeho divadla kladno
Festival se skládá z části nesoutěžní, v níž účinkují především soubory žáků základních a středních škol, a z části soutěžní. Vyzýváme všechny zájemce o účast na festivalu, aby vyplnili a odeslali níže přiloženou přihlášku. Festival amatérského divadla Kladno je pořádán společností Divadla Kladno s.r.o., pod kterou působí Městské divadlo Kladno a Divadlo Lampion.

Festival amatérského divadla Kladno se skládá z části nesoutěžní, v níž účinkují především soubory žáků základních a středních škol, a z části soutěžní. Celý program soutěžní části festivalu sleduje a hodnotí porota složená z divadelních profesionálů, která na závěr festivalu udělí ceny v těchto kategoriích:

  • nejlepší ženský herecký výkon
  • nejlepší mužský herecký výkon,
  • absolutní vítěz.

Součástí letošního ročníku festivalu budou již tradiční rozborové semináře s porotou a účastníky. Jako slavnostní zakončení festivalu je připraveno experimentální představení z repertoáru Městského divadla Kladno Koncert na přání režiséra Braňa Mazúcha s Alenou Štréblovou v hlavní roli.

Jak se přihlásit?

Každý soubor či škola, která má zájem o účast na festivalu, může přihlásit pouze jednu inscenaci. Přihlášku vyplněnou ve všech částech spolu s fotografiemi (či audiovizuálním záznamem) z představení nebo ze zkoušky je nutno zaslat poštou či emailem nejpozději do 20. ledna 2015 na kontaktní adresu:

Festival amatérského divadla Kladno
Divadlo Lampion
náměstí Starosty Pavla 4
272 01 Kladno

Hana Svobodová
t:
e:

You must be logged in to post a comment Login