stredocech.net

Základní informace

Hyeny, které přepadly 95 letého seniora, lapili

Mladoboleslavsko – Kriminalisté zadrželi pachatele krádeže, kterou zaznamenaly kamery.

old-peoples-home-63615_640

Na základě odvysílané reportáže jsme získali několik poznatků k osobám pachatele, které jsme postupně prověřili. Intenzivní prací kriminalistů se nám podařilo zadržet ve středu 25.února 2015 jednoho z pachatelů. Jedná se o 21letého mladíka, který při krádeži zvonil na zvonek a hlídal. Při výslechu se k činu doznal. Kriminalisté mu sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu krádež, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Po provedení všech nezbytných úkonů byl ze služebny propuštěn, nyní je stíhán na svobodě.

Druhý z pachatelů, mladíkův 22letý bratranec, se nachází v současné době mimo ČR, na Slovensku. Z tohoto důvodu předáme spis slovenským kolegům.

Pětadevadesátiletý senior šel  začátkem prosince brzy ráno na nákup do jednoho z obchodních center v Mladé Boleslavi. Malý nákup platil dvoutisícovou bankovkou. Již v tuto chvíli si ho zřejmě vyhlédli dva mladíci, kteří ho sledovali až k místu jeho bydliště. Zatím co senior odemykal vstupní dveře do panelového domu, jeden z mužů předstíral, že zvoní na domovní zvonky. Když senior vstoupil do domu, jeden z pachatelů vešel za ním a vytáhl mu z kapsy peněženku s finanční hotovostí, občanským průkazem a průkazem pojištěnce. Druhý z pachatelů zatím hlídal před domem. Po krádeži oba z místa utekli.

por. Mgr. Markéta Johnová

tisková mluvčí

You must be logged in to post a comment Login