stredocech.net

Základní informace

Jedenáct medailí pro Boleslav

Mladá Boleslav – Jeden z tradičních vrcholů sezóny karatistů se uskutečnil v České Lípě. Na otevřené mistrovství České republiky organizace FSKA vyrazila také patnáctičlenná výprava reprezentantů mladoboleslavské Auto Škody. V konkurenci tří stovek závodníků ze čtyřiadvaceti klubů karatisté obsadili páté místo. Celkem importovali do města automobilů dvě zlaté, pět stříbrných a čtyři bronzové medaile.

Část úspěšné výpravy karatistů Auto Škody – horní řada zleva (Vopršál, Pečenka, Adamčiak, Lunix, Labaš, Pavlíková a Čížková), dole zleva Kvapilová, Vyskočilová a Hlaváčková. Foto: Jiří Pečenka

Část úspěšné výpravy karatistů Auto Škody – horní řada zleva (Vopršál, Pečenka, Adamčiak, Lunix, Labaš, Pavlíková a Čížková), dole zleva Kvapilová, Vyskočilová a Hlaváčková. Foto: Jiří Pečenka

O zisk mistrovského titulu se v kata žen postarala Ludmila Pavlíková a mezi dorostenci ji napodobil Zorba Lunix. Stříbrné medaile vybojovali: Jakub Pečenka v nejpočetnější kategorii dvanáctiletých, Lukáš Adamčiak mezi osmiletými, Ladislav Mareš v kata mužů nad 40 let, duo Jakub Pečenka s Martinem Pechem a také starší žákyně Eva Vyskočilová, Kateřina Kvapilová a Simona Hlaváčková v kata družstev.

Bronzové medaile získal Jakub Pečenka v nově zavedené otevřené kategorii do 16 let, Simona Hlaváčková v kata starších žákyň, dvojice Vyskočilová, Kvapilová v kata dvojic starších žákyň a tým Pech, Pečenka a Miroslav Vopršál v kata družstev starších žáků.

Zkušenosti sbírali i další karatisté Auto Škody, a i když tentokrát na medaile nedosáhli, podali pěkné výkony. Už o nadcházejícím víkendu čeká karatisty mistrovství ČR Českého svazu karate, které se letos uskuteční v Českých Budějovicích. O prestižní umístění pojedou na jih Čech bojovat Pech s Pečenkou mezi staršími žáky, Eva Vyskočilová v kata i kumite starších žákyň a junior Jakub Riedl.

mb-net

StředoČech.net

You must be logged in to post a comment Login