stredocech.net

Základní informace

Jednačtyřicetiletá řidička nechala své vozidlo uprostřed dálnice

Řidička měla defekt kola a své vozidlo nechala následně stát v prostředním pruhu dálnice D1.

highway-323509_640

Dopravní policisté dálničního oddělení Mirošovice, vyšetřují dopravní nehodu, ke které došlo v neděli 15. března na 11 km dálnice D1 ve směru na  Brno. Krátce před devátou hodinou měla řidička defekt kola na vozidle Hyundai. Vozidlo zůstalo stát v prostředním jízdním pruhu dálnice. Jedenačtyřicetiletá řidička označila místo výstražným trojúhelníkem a komunikaci opustila. Následně do stojícího vozidla narazila řidička osobního vozidla Toyota. Řidička tohoto vozidla byla lehce zraněna a převezena k ošetření
Zasahující hasiči provedli zajištění místa nehody, protipožární opatření na vozidlech a po zadokumentování nehody vozidla z komunikace odstranili.
Policisté dálničního oddělení Mirošovice dopravní nehodu zadokumentovali a nyní je předmětem jejich vyšetřování míra zavinění jednotlivých účastníků.
Při poruše vozidla je velmi důležité, pokud to okolnosti dovolí, jej dostat co nejblíže na pravou stranu ve směru jízdy ke svodidlům. Řidič i posádka by měli z vozidla ihned vystoupit a již v tuto chvíli mít na sobě reflexní vesty. Je nutné místo označit výstražným trojúhelníkem případně také zapnutými výstražnými světly na vozidle a tím varovat ostatní řidiče o překážce. Doporučujeme co nejrychleji komunikaci opustit a to za svodidla, pak řešit vzniklou situaci přivoláním pomoci. Nikdy nezůstávejte na komunikaci! Hrozí stejně jako v tomto konkrétním případě, že do stojícího vozidla narazí další přijíždějící vozy a může dojít následně k dopravní nehodě. Často takto dochází k hromadným nehodám a následně těžkým zraněním a fatálním následkům.
mjr. Bc. Štěpánka Zatloukalová
tisková mluvčí
Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login