stredocech.net

Základní informace

Judisté si přivezli zlato z Českého Ráje

Z leva: Lukáš Král, Matěj Kopecký, Jan Turchich, Václav Mistoler, Jakub Krutský. Foto Miloš Kopecký

Z leva: Lukáš Král, Matěj Kopecký, Jan Turchich, Václav Mistoler, Jakub Krutský. Foto Miloš Kopecký

Mladoboleslavští judisté se v sobotu jeli poprat na 2. ročník Poháru Českého ráje. Na tuto uzavřenou soutěž se dostalo pouze deset oddílů, které přivezli 134 bojovníků. Do tohoto turnaje na vysoké úrovní nastoupil jako první Lukáš Král, který bohužel své úvodní utkání prohrál, ale pak už žádný zápas nepustil a vybojoval stříbro. Jakub Krutský naopak první zápas s přehledem vyhrál, ale ve zbytku turnaje se trápil a nakonec to stačilo na 5. místo. Václav Mistoler překvapil bojovností nejen trenéry, ale i soupeře, po sérii vyhraných zápasů přišli dvě prohry, a Vašek vybojoval krásný bronz. Skokanem turnaje bych vyhlásil Jana Turchicha.

Honza si i z těch v minulosti prohraných zápasů dokázal vzít to dobré a na tomto turnaji to na své soupeře vybalil. Nedal nikomu šanci, exceloval v technikách v postoji i na zemi a právem si došel pro zlatou medaili. Matěj Kopecký měl nejhorší rozlosování soupeřů. Svou vyřazovací skupinu vyhrál fantastickým způsobem. Na jeho techniku nikdo nenašel odpověď a Matěj ukončil všechny zápasy do 10 vteřin. V semifinále narazil na zkušeného borce ze Semil, ale i tady našel Matěj cestu k vítězství a byl s ním hotov za 50 vteřin. Finále byl opravdu dramatický boj, kde Matěj ukázal větší touhu po vítězství, dokázal do 2 minutového boje namačkat hodiny a hodiny tréninku a posilování a vybojoval zlato.

Mladoboleslavský oddíl reprezentovali ve službách Litoměřic Jan Staněk, který pomohl ve 2. kole Extraligy mužů Litoměřicím k průběžnému 3. místu a Vojtěch Staněk, který pomohl ve 2. kole dorostenecké ligy Litoměřicím k průběžnému 1. místu.

zdroj mb-net.cz

středočech.net

You must be logged in to post a comment Login