stredocech.net

Základní informace

K veletrhu FOR GARDEN letos patří nová floristická soutěž

V rámci veletrhu FOR GARDEN proběhne i premiéra floristické soutěže OTVÍRÁNÍ JARA. Floristická soutěž si bere za cíl propagovat obor floristika a zároveň chce dát příležitost mladým talentům. Soutěž bude vyhlášena i pro VIP osobnosti a veřejnost. Chystanou akci představil novinářům ředitel soutěže Pavel Hruška, předseda svazu květinářů a floristů Ing. Jiří Horák, za známé osobnosti byl přítomen Vlastimil Harapes a Uršula Kluková. Na veletrhu se s nimi budete moci setkat.

spring-flowers-110671_640

Floristická soutěž a doprovodný program proběhnou v rámci 9. mezinárodního veletrhu zahradní architektury, nábytku, techniky a veřejné zeleně – FOR GARDEN v Praze v termínu od 19. do 22. března 2015. Floristická soutěž si bere za cíl propagovat především samotný obor, ale chce také dát příležitost talentům, jejich inspiraci a nápadům. V rámci soutěže a doprovodného programu budou prezentovány školy, jejichž studenti se zúčastní soutěže.

Účast škol je hrazená z projektu

Účast v soutěži a prezentace škol bude plně hrazena z projektu, a to na základě provedené sondy, z níž vyplynulo, že školy se neúčastní mnoha příležitostí se prezentovat, neboť nemají prostředky na účastnické poplatky a úhradu za materiálu. V průběhu trvání veletrhu bude v rámci projektu propagována „ČESKÁ KVĚTINA“. Uvedenou značkou označují pěstitelé své nejlepší produkty tradičních okrasných květin v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Ochrannou známku uděluje za jasně stanovených podmínek Svaz květinářů a floristů. Vyhlášena je také soutěž o Cenu šéfredaktora časopisu MENHOUSE.

Jedná se o ocenění, které získá jeden ze studentů za zpracování jednoho ze tří témat (jarní věnec – jarní vázaná kytice – jarní sesazovaná nádoba). Bližší informace k projektu Vyhlašovatelé soutěže Pavel Hruška a PVA Letňany For Garden 2015 Pro koho je soutěž určena Studenti zahradnických škol, každá škola může vyslat jednoho svého studenta Termín konání 20. 3. 2015 od 10,30 hodin Soutěžní téma I. Jarní věnec vypichovaný, do základu od firmy Florasis s.r.o. Soutěžní téma II.

Jarní vázaná kytice z řezaných květin od firmy Klia s.r.o. Soutěžní téma III. Jarní sesazovaná nádoba od firmy Piskáček s.r.o. s pomocným floristickým materiálem od firmy Canea s.r.o. Návštěvníci veletrhu budou moci obdivovat nejen práci talentovaných studentů floristiky, ale také VIP osobností, mezi kterými nebude chybět například Vlastimil Harapes, Pavlína Senič, Ota Balage či Richard Tesařík.

Bude vyhlášené také soutěžní kolo pro veřejnost – účastníky veletrhu, kteří budou mít možnost si vytvořit jarní dekoraci. Soutěž probíhá za podpory Svazu květinářů a floristů ČR a PVA Letňany – For Garden 2015.

Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login