stredocech.net

Základní informace

Kapela Škwor vyrazila na turné Sliby & Lži

SKWOR 04

Další z kapel, která se objeví nejen na Votvíráku, ale i na Sázava festu je Škwor. O to větší radost jsme měli, když jsme zjistili, že dva členové kapely –Petr Hrdlička (zpěv, kytara) a Martin Pelc (bicí) bydlí ve Středočeském kraji, přesněji Petr v Mníšku pod Brdy a Martin ve Staré Boleslavi. Další dva, Tomáš Kmec (baskytara) a Leo Holan (kytara) pak bydlí hned za humny –v Praze.

Ahoj Martine, jak přijali fanoušci vaši novou desku Sliby & Lži?

Ahoj, zatím máme jen průběžné informace a podle nich to vypadá, že to žádný průšvih nebude. Jednoduše se čím dál víc ukazuje, že skalní fanoušek stále stojí o originál, který si zařadí do sbírky, a ne o vypálená data v počítači. To nás těší snad ze všeho nejvíc a zlatou desku by si zasloužili spíš tito fans.

K singlu Síla starejch vín jste natočili videoklip. O čem je? Máš pocit, že zrajete jako to víno?

O čem klip je, nebudu úplně prozrazovat. Navíc se na ten motiv dá nahlížet z mnoha různých úhlů pohledu, takže by s tím po zhlédnutí spousta lidí stejně nejspíš nesouhlasila. A jestli zrajeme jako víno? Nejspíš ano, protože když víno zraje, tak stárne.:)

Klip vám točil Martin Linhart, jehož posledním velkým úspěchem byla Valerie pro kapelu Imodium. Proč padla volba právě na něj?

Márty natočil těch klipů už poměrně hodně a bavili jsme se o něm jako o vhodném adeptu už před nějakou dobou. Teď přišel ten správný čas, slovo dalo slovo a s výsledkem jsme velmi spokojení. Nevylučujeme, že budeme ve spolupráci pokračovat, ale to záleží taky na Mártym.:)

V říjnu jste plánovali velkolepý mejdan ke konci roku 2013 a nechtěli jste nám prozradit hosty ani překvapení, která jste si pro fanoušky přichystali. Prozradíš alespoň zpětně, jaké to bylo a o co jsme přišli?

Vy jste o to přišli??? To jsi mi ani neměla říkat.:) Dlouho jsme se na to připravovali s tím, že chceme udělat koncert, který by splňoval naše nynější představy o zvuku a vizualizaci. Koncem léta vyjde na DVD záznam, aby o to nikdo, kdo o to stojí, alespoň takto nepřišel.

Je vyprodaná Incheba Arena pro vás dosažená meta a ukazatel „popularity“ kapely?

Ono se o tom docela těžko mluví, protože na jednu stranu se nám všem splnil jeden z klukovskejch snů a na druhou stranu na nás padla strašná tíha toho, abychom to dokázali zopakovat. Konečná meta to rozhodně není. Kdyby byla, tak bychom to vlastně už mohli zabalit. Já za sebe vnímám jako velké pozitivum to, že jsme se potom na chvilku zastavili, dali si prázdniny a trochu si tu „Inchebabramboračku“ přecedili v hlavách.

Jaký je další nejbližší cíl Škworu?

Úplně jednoduchý… Dělat dál to, co děláme, a nenechat se ničím vykolejit. Smysl přináší jen to, když děláš něco důsledně, a to platí ve všech odvětvích. Takže náš cíl je, aby nás to pořád takhle bavilo. A když to bude bavit i lidi kolem nás, bude to super příjemný bonus.

Na jaro jste si naplánovali velkou šňůru. Jste známí svou skvělou show, takže na co se mohou fanoušky těšit?

V dnešní době je nutnost, aby koncert byl v podstatě multimediální show. Jezdí sem kvanta zahraničních kapel a laťka je nastavená neskutečně vysoko. Určitě se pokusíme jít zase o krůček dál, jak nám to naše skromné české poměry dovolí. Je mi jasný, že ti tahle odpověď nestačí, ale víc ze mě nedostaneš. Přijď se prostě podívat.:)

Za předkapely jste si vybrali party D.N.A. a Flattus. Představíš nám je krátce?

Flattus s námi jeli už loňské Škworo-Harlejí turné a jsou to v pohodě kluci. D.N.A. s námi jeli pár kšeftů na podzim a zatím jsme s nimi nepili. Je to dost krátce?:)

Podle čeho si vybíráte svůj support? Předpokládám, že se Škworem chce hrát kdekdo.

To je přece úplně jasný! Nesmí nás ta parta s**t.:)

Co vás čeká v nejbližší době? Kam nás pozvete?

Nevím přesně, kdy tenhle rozhovor vyjde, takže zafunguje univerzální odpověď. Vyrážíme na prakticky celoroční turné Sliby & Lži, které bude přerušeno jen sérií letních festivalů, kde bude tracklist kratší. Doporučuju sledovat náš web nebo Facebook, kde jsou všechny aktuální informace. Nejradši máme velká pódia, kde můžeme předvést show v plné palbě, ale i menší akce mají své kouzlo a atmosféru, takže vás zveme kamkoli, kde se letos vyskytneme.

10.5.2014 Pasohlávky Zahájení sezony v ATC Merkur Pasohlávky
17.5.2014 Křižanovice u Bučovic Koncert
23.5.2014 Dolní Čermná UNDER DARK MOON fest
24.5.2014 Písek Magmafest
31.5.2014 Sokolov
7.6.2014 Kralupy nad Vltavou dny města
13.6.2014 Milovice Votvírák
21.6.2014 Karviná fest
27.6.2014 Most fest
28.6.2014 Přeštěnice fest
29.6.2014 Spálené Poříčí Basinfire fest
11.7.2014 Holýšov Pekelný Vostrov
12.7.2014 Vizovice Masters Of Rock
18.7.2014 Hořice Legends Of Rock
19.7.2014 Tachov Tarock
25.7.2014 Liberec Benátská Noc
26.7.2014 Dačice fest
31.7.2014 Světlá nad Sázavou Sázava fest
1.8.2014 Uherský Brod fest
2.8.2014 Blatná koncert
8.8.2014 Snina SR Rock pod Kameňom
16.8.2014 Jihlava Magmafest
23.8.2014 Mnichovice u Prahy fest
29.8.2014 Velké Pavlovice Vinohraní
14.11.2014 PRAHA LUCERNA VELKÝ SÁL

Martina Jablanovská

škwor1

 

 

 

 

 

 

 

You must be logged in to post a comment Login