stredocech.net

Základní informace

Karatisté bojovali ve Vamberku

Zleva Pavlíková, Riedl a vpředu Kvapilová – Část úspěšné výpravy karatistů na turnaji ve Vamberku. (autor fota Rostislav Pavlík)

Zleva Pavlíková, Riedl a vpředu Kvapilová – Část úspěšné výpravy karatistů na turnaji ve Vamberku. (autor fota Rostislav Pavlík)

Do relativně stísněných prostor sokolovny ve Vamberku se v poslední zářijovou sobotu vměstnaly přes dvě stovky karatistů z České republiky, Slovenska i Polska, aby se tu utkaly v dalším ročníku turnaje Shotokan Cup. Mezi startujícími nechyběla ani pětice reprezentantů mladoboleslavské Auto Škody. Dvě prvenství z východu Čech za kumite do 68 kg a bez rozdílu hmotnosti dovezla Ludmila Pavlíková. Třetí pak v kata masters přidal Ladislav Mareš.

Velmi blízko zlatu byl také v kumite dorostenců Jakub Riedl. Ten prošel eliminačními koly zcela hladce a své soupeře zdolal rozdílem třídy. Bohužel ve finále po velmi vyrovnaném duelu s nerozhodným výsledkem 0:0, prohrál na praporky 1:2.

Jakub Riedl si v posledním turnaji, kdy startoval za dorost, do své sbírky přidal ještě bronz v kata. Zcela nečekané, překvapivé, ale naprosto zasloužené bronzové umístění vybojovala v kata starších žákyň Kateřina Kvapilová. Pátý z mladoboleslavských závodníků Martin Pech prošel v kata starších žáků mezi osmičku nejlepších, kde 1:2 prohrál a bohužel do bojů o medaili nepostoupil.

Už příští sobotu se junioři a senioři v Praze utkají v národním poháru o body do nominačního žebříčku pro mistrovství ČR. Mladoboleslavské karate bude reprezentovat mezi juniory Jakub Riedl a Filip Vít, mezi seniory pak v kumite Ludmila Pavlíková.
Informace poskytl Ladislav Mareš.

You must be logged in to post a comment Login