stredocech.net

Základní informace

Kdo získá titul Mistr tradiční rukodělné výroby?

V pořadí již třetí ročník soutěže „Mistr tradiční rukodělné výroby Středočeského kraje“ vyhlásil Středočeský kraj. „Soutěž je oceněním řemeslníků, jejich dovedností, znalostí postupů a technologií tradičních lidových řemesel, zejména těch, kterým hrozí zánik,“ uvedl radní pro kulturu a památkovou péči Zdeněk Štefek

V roce 2013 získal titul „Mistr tradiční rukodělné výroby“ pan Jiří Rücker z Peček za svou dlouholetou práci v oboru uměleckého řezbářství, kde se věnoval výrobě perníkářských forem. Letos získala ocenění paní Miluše Šímová za tradiční výrobu vizovického pečiva.

Ocenění je udělováno v souladu s vládní koncepcí účinnější péče o tradiční lidovou kulturu v České republice 2011 až 2015 a s výzvou UNESCO „Žijící lidské poklady“. Slavnostní vyhlášení vítězů letošního ročníku se bude konat ve skanzenu lidových staveb ve Vysokém Chlumci. Vítěz obdrží titul a finanční odměnu.

Nositel titulu „Mistr tradiční rukodělné výroby Středočeského kraje“ může být navržen i na celostátní titul „Nositel tradice lidových řemesel“, který je udělován při příležitosti Dnů evropského dědictví.

košíkář, řemeslo

StředoČech.net

You must be logged in to post a comment Login