stredocech.net

Základní informace

Kladno jako první město spustilo internet zdarma na zastávkách MHD

Zatím k sedmi zastávkám s bezdrátovým a bezplatným internetovým připojením přibude příští týden osmá. Počítá se s dalším rozšířením až na 40 zastávek MHD. Ve druhé fázi projektu, tedy na jaře příštího roku, by měl být internet dostupný i v přilehlých parcích.

kladno wifi mapka

Po jednoduché registraci do sítě KLADNO WiFi mají lidé v okolí autobusových zastávek Nám. Svobody, Autobusové nádraží, U nemocnice, Nádraží, Divadlo, Okrsek „0“, Gymnasium a od příštího týdne také Sítná, možnost využívat po dobu 30 minut internet zdarma. Jakmile člověk jednou zaregistruje své mobilní zařízení, další registrace již není v budoucnu nutná. Síť již registrované zařízení, ač třeba na jiné z uvedených zastávek, sama rozpozná.

„Stále se snažíme o inovace a využití moderních technologií. Internet na zastávkách je jen jedna z mnoha dalších možností nové městské optické sítě,“ řekl kladenský primátor Dan Jiránek. Doba jednoho připojení je záměrně omezena na 30 minut. Město nesmí konkurovat komerčním poskytovatelům internetového připojení.

Město Kladno na konci roku 2013 dokončilo projekt „Optická komunikační síť Statutárního města Kladna“ spolufinancovaný Evropskou unií. Součástí budované optické sítě byla i příprava napojení vybraných autobusových zastávek městské dopravy v Kladně, pro budoucí instalaci elektronických informačních tabulí, poskytujících aktuální informace o příjezdech a odjezdech autobusů. Již nyní však mohou lidé čekající na zastávce využít možnost se na omezenou dobu bezplatně připojit k internetu prostřednictvím bezdrátové sítě KLADNO WiFi.

Středočech.net

Zdroj: Město Kladno

You must be logged in to post a comment Login