stredocech.net

Základní informace

Koncerty si nevybíráme, jezdíme už nějaký ten rok stejná místa

Pět akustických koncertů odehraje část kapely SPS na počátku roku.  Fanouškům se na španělky představí jen duo Zdeněk a Honza. Kromě horských oblastí a moravské metropole se představí také v Kladně. Se Zdeňkem jsme si povídali o tom, kde vznikl nápad akustických koncertů a proč nejezdí celá kapela. Prozradil také novinky, které chystá celá kapela.

DSC_1812

Kdo přišel s nápadem udělat sérii akustických koncertů?

Byla to jen taková náhoda, volal mi kamarád Sáfa, který má hospodu Pod Vobrazem v Kladně jestli mu tam nezahrajeme akusticky, a protože bylo po vánocích a jako celá kapela máme volno, vzal jsem Skleníka a zahráli jsme to ve dvou na španělky. Od tý doby se to stalo tradici a jezdíme jen pár koncertů v zimě, po hospodách.

Vystupujete jen jako duo společně s Honzou Skleníkem, proč zrovna vy dva?

Jezdíme jen s Honzou, nechceme,  aby to znělo jako celá kapela. Hrajeme v době kdy máme kapelní volno, ostatní kluci odpočívaj a já hraju s Honzou. Bereme to jako změnu a je to sranda :-) baví nás to, písničky na akustiku vyzněj úplně jinak.

A proč nevystoupí unplugged celá kapela? 

Jako celá kapela neuvažujeme o akustických koncertech, asi by to tak nevyznělo jako normální koncert, ve dvou to je změna a bereme to jako takový rozptýlení.

Zpátky k samotným koncertům, jak jste vybírali místa hraní?

Koncerty si nevybíráme, jezdíme už nějaký ten rok stejná místa a oslovil nás vždycky nějaký majitel penzionu nebo hospůdky, je to pohodička :-)

A kde vás mohou fanoušci pak vidět v plné sestavě?

Celou kapelu uvidíte od konce ledna, více na sps.zde.cz tam jsou všechny koncerty.

Mimochodem, na vašem facebooku se objevila zpráva, že chystáte další singl. Kdy se na něj můžeme těšit?

Koncem ledna jdem do studia tak tam něco spácháme a budem se těšit na další rok s fanouškama :-) dík moc a krásný punkový Nový rok přeje Zdeněk za celý SPS
Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login