stredocech.net

Základní informace

Kraj opět podpoří basket

Nymburk – Společný úspěšný projekt Středočeského kraje, Basketbalu Nymburk a nymburské Střední odborné školy a Středního odborného učiliště bude i nadále pokračovat. „Na letošním posledním zasedání Rady kraje jsme odsouhlasili pokračování spolupráce až do roku 2018 i roční příspěvek na činnost a provoz basketbalového centra mládeže Nymburk v roce 2015. Jsem za to rád, protože nymburští basketbalisté výborně reprezentují náš kraj. Zároveň chápu podporu a provozování sportu jako jednu z možností, jak předejít nežádoucí činnosti dětí a mladistvých,“ řekl středočeský hejtman Miloš Petera.

Sportovní centrum mládeže Nymburk existuje od roku 2010 a vychovává úspěšné reprezentanty ČR v basketbalu. Všechna družstva jsou účastníky nejvyšších basketbalových soutěží. Mezi největší úspěchy patří dvě druhá místa v nejprestižnější kategorii mládeže do 19 let. Centrum nyní navštěvuje 116 sportovců všech věkových kategorií a přes 20 organizačních pracovníků a trenérů. Spolupracuje se základními a středními školami a dokázalo tak dosud zapojit na 200 žáků do pravidelné sportovní přípravy.

Nejbližší příležitost fandit basketbalistům bude na začátku ledna. V Nymburce proběhne od pátku 2. ledna do neděle 4. ledna 2015 basketbalový turnaj Crystal Bohemia Cup 2015. „Jde o 4. ročník této soutěže a rád bych na něj pozval všechny, kteří po Vánocích budou chtít zakusit něco jiného než jen sledování televize. Věřím, že turnaj nabídne skvělé basketbalové zážitky a ten správný adrenalin při fandění. Já, jakožto nymburský patriot, budu fandit místním,“ uvedl hejtman Miloš Petera, který turnaji udělil záštitu.

Zápasy se budou konat v hale Základní školy Komenského v Nymburce, přičemž slavnostní vyhlášení výsledků proběhne v neděli 4. ledna v 14:45. Soupeřit mezi sebou budou české, slovenské a japonské týmy. Pořadatelem akce je Basketbalová akademie Nymburk, ČEZ Basketbal Nymburk a Česká basketbalová federace.

home

Více informací naleznete na www.basket-nymburk.cz a www.bcm-nymburk.cz.

Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login