stredocech.net

Základní informace

Krajská záchranná služba projde modernizací za 80 milionů korun

Středočeská záchranka se letos zmodernizuje díky evropským dotacím. Prostředky z Integrovaného operačního programu Evropského regionálního rozvojového fondu by měly pokrýt až 85 % z celkové částky 80 milionů Kč včetně DPH. „Na dnešním zasedání krajských zastupitelů jsme odsouhlasili předfinancování tohoto projektu. Umožnili jsme tak zlepšení technologického vybavení záchranky,“ uvedl hejtman Miloš Petera (ČSSD).

zachranka1

Projekt modernizace záchranky by měl být dokončen v průběhu roku. “Příprava projektu byla časově náročná. Samotný záměr schválila Rada kraje v červnu 2014. Abychom potřebnou evropskou dotaci získali, musíme projekt dokončit do listopadu 2015,“ sdělil ředitel Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje Martin Houdek.

Projekt zahrnuje dvě základní části. Jednou je modernizace vozového parku záchranné služby a druhá je zapojení nových technologií včetně služby eHealth pro komunikaci mezi zdravotnickými zařízeními a záchrankou. „Nakoupí se například 16 nových sanitek i se základním vybavením za zhruba 40 milionů korun. Pořídí se zdravotnické přístroje jako je ultrazvuk nebo přístroj pro umělou plicní ventilaci za 10,3 milionu korun a služby eHealth za 7,5 milionu. Ty umožňují elektronický přenos informací o pacientech, které jsou propojeny jednou sítí. Tím se zrychlí a zlepší zdravotnická péče prakticky od začátku, kdy se k pacientovi jako první dostanou záchranáři,“ vysvětlila středočeská radní pro oblast zdravotnictví Jiřina Fialová (KSČM).

zdroj Kroj

Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login