stredocech.net

Základní informace

Krasobruslařky Zörklerová, Horáčková a Líhařová vybojovaly nominace

Mladá Boleslav – O uplynulém víkendu se konal závod nejvyšší republikové soutěže Českého krasobruslařského svazu – Velká cena Prahy. Byl to navíc poslední nominační závod pro kategorie juniorů a seniorů, pro nadcházející Mistrovství ČR juniorů a Přebor ČR seniorů, které se koná za dva týdny v Plzni. Tři krasobruslařky TJ Auto Škoda zde vybojovaly cenné nominace.

Nominované krasobruslařky - zleva: Karolína Líhařová, Dorota Horáčková, Monika Zörklerová (foto: Jana Staňková).

Nominované krasobruslařky – zleva: Karolína Líhařová, Dorota Horáčková, Monika Zörklerová (foto: Jana Staňková).

Ve skvělé formě se v Praze předvedly obě juniorské reprezentantky mladoboleslavského oddílu TJ Auto Škoda. V nabité konkurenci si Monika Zörklerová svým bezchybným výkonem v obou jízdách vybojovala letošní bodové maximum a umístila se na skvělém 5. místě. Její volná jízda byla hodnocena dokonce jako čtvrtá nejlepší. Dorota Horáčková předvedla taktéž vynikající výkony v obou programech, až na jedinou chybu v závěru volné jízdy. Vybruslila si tak výborné 6. místo.

Obě reprezentantky oddílu TJ Auto Škoda si tímto zajistili nominaci na Mistrovství ČR juniorů pro rok 2015. Monika na něj postupuje z 11. místa, Dorota ze 14. místa celoročního žebříčku. Nominaci na Přebor ČR seniorů si vybojovala také Karolína Líhařová, která ovšem v Praze nestartovala. Trio mladoboleslavských krasobruslařek se bude nyní intenzivně připravovat na nadcházející MČR pod vedením jejich trenérky Mgr. Dagmar Pletkové.

V Praze ale pokračovaly boje ještě v žákovských kategoriích, jejichž MČR se ale koná až na začátku března v Orlové. V kategorii mladší žáci si František Kareš opět vylepšil osobní bodové maximum a umístil se na 5. místě. Před dvěma týdny navíc splnil v Uherském Brodě testy výkonnosti potřebné pro start na MČR. V kategorii Mladší žačky se v Praze příliš nedařilo Dianě Foersterové, která se umístila na 29.místě. Mezi Nejmladšími žačkami si vybojovala Lucie Krinwaldová velmi pěkné 15. místo.

mb-net

Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login