stredocech.net

Základní informace

Kubíček, Skoupý a Uhlíř, to jsou tři králové boleslavské kabiny

Mladá Boleslav – Žádné pořádné fotbalové mužstvo se neobejde bez servisního týmu. Jádro toho mladoboleslavského má již několik let stabilní podobu ve složení fyzioterapeut Václav Kubíček, masér Jan Skoupý a kustod Pavel Uhlíř.

32063

Jsou nablízku hráčům při každém tréninku i zápase a neopouštějí je ani při soustředěních. Oni jsou nepsanými, ale respektovanými králi hráčské kabiny, neboť vytvářejí jistotu pomoci a opory pro fotbalisty, kteří v různě dlouhých periodách odcházejí a přicházejí. Kdo tuto jejich pozici nechápe, je sám proti sobě.

32060
Než fotbalová výprava odcestuje do zahraničí, kustod, fyzioterapeut i masér zodpovídají za zabalení potřebného materiálového a zdravotnického vybavení pod obrovským tlakem vědomí, že nesmí na nic zapomenout. Například v letošním roce do Portugalska do přepravních beden poskládali čtyři metráky materiálu: dvě kompletní sady dresů pro zápasy a pro tréninky každému hráči troje trika, troje trenýrky, troje mikiny, dvoje tepláky, dvoje šusťákové soupravy, sady ponožek stulpen, termotriček, elasťáků a dalších doplňků sportovního oblečení, masérské emulze, balíky tejpů (speciálních pásek ke zpevnění kloubů), obvazový materiál, léky, doplňky pro přípravu pitného režimu, na jaký jsou fotbalisté zvyklí, vybavení pro zajištění kvalitní regenerace, která se nesmí v žádném případě ošidit, a spousty dalších nezbytností pro bezchybný chod týmu profesionálních sportovců.

32061
„Přeprava vybavení na zahraniční soustředění je nejnáročnější a nejsložitější úkol pro všechny kustody,“ tvrdí Pavel Uhlíř. „Letecké společnosti nedovolují brát tolik materiálu, kolik opravdu potřebujeme. Musím si však poradit a domnívám se, že to zvládám tak, aby hráčům nic nechybělo a měli pro tréninky i zápasy potřebný servis, na jaký jsou zvyklí z domácích podmínek,“ dodal Pavel Uhlíř a zdůraznil, že na soustředění vždy využívá hotelové prádelny, aby hráči trénovali vždy v čistém oblečení.
„Náročnost v poskytování servisu na zahraničním soustředění spočívá v tom, že jsme s hráči čtyřiadvacet hodin a často v hodně omezeném prostoru hotelových pokojů. I když nemáme takové zázemí, jako v Mladé Boleslavi, tak si ve spolupráci z klubovým lékařem, kterým letos je Roman Lehovec, musíme vždy poradit,“ pravil zkušený fyzioterapeut Václav Kubíček, jenž u mladoboleslavských fotbalistů pracuje již devátým rokem. Kustod Pavel Uhlíř slouží dokonce ještě o rok déle.

32069
Masér Jan Skoupý byl před deseti lety u historického postupu FK Mladá Boleslav do české elitní ligy na postu stopera. Dlouhodobé bolestivé potíže s kolenem ho předčasně vyřadily z aktivní činnosti a do prvoligové kabiny se tak vrátil v létě 2011 v pozici maséra. Moc dobře ví, co každý fotbalista pro trénink, před zápasem i po něm potřebuje. Také on si musí umět poradit se skromnějšími, mnohdy až stísněnými podmínkami pro práci při zahraničním soustředění. „Na hotelu mám k dispozici hned tři pokoje,“ prozradil s úsměvem. „Jeden mám na spaní, druhý přebudovaný na klasickou masážní místnost a třetí slouží jako kavárna a zpovědnice, neboť správný masér je zároveň i týmovým psychologem a ví, že si každý fotbalista občas potřebuje popovídat.“

FKMB

Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login