stredocech.net

Základní informace

Kuplířům odzvonilo: za profit z prostituce až osm let

Roky profitovali z prostituce svých „zaměstnankyň“. Teď jim za to hrozí až osm let.

amsterdam-2551_640

Na počátku tohoto týdne provedli kriminalisté šestého oddělení prvního policejního obvodu razii v jednom luxusním privátním podniku, který po léta fungoval v Křižovnické ulici pro striktně vybranou klientelu.
Jednalo se o podnik, který byl provozován téměř v ilegalitě. O to složitější bylo rozkrýt protiprávní jednání jeho majitelů a provozovatelů. „Sortiment“ nabízených služeb sice bylo možné shlédnout prostřednictvím internetu na profesionálem vytvořených stránkách, ale jejich existenci odhalil pouze ten, komu se informace o privátním VIP pánském klubu donesla od známých. Podnik byl totiž ukryt v posledním patře jednoho z tamních činžovních domů bez jakékoliv venkovní reklamy, o čemž nevěděli ani ostatní nájemníci.
Kriminalisté prošetřující mravnostní delikty získali informaci o existenci privátu přibližně v polovině loňského léta, nicméně dostat se na kobylku jeho provozovatelům nebylo nic jednoduchého. Jednalo se totiž bez nadsázky o „fabriku na lásku“, jejíž prostředí bylo striktně uzavřeno pro běžnou veřejnost. Erosenky zde byly pro klienty k dispozici doslova nonstop, neboť „pracovaly“ na denní a noční směny podle předem stanoveného harmonogramu. Stálí zákazníci měli navíc možnost si konkrétní dívku, podle jejího „pracovního„ kalendáře předobjednat.
Něco málo o „produktivitě“ a luxusu podniku laikovi napoví výše tržeb. Kriminalisté prošetřováním zjistili, že denní obrat byl v tomto privátu 40 až 80 tisíc korun. Za prověřované období cirka třech let činí součet těchto výdělků určitě jednotky, ale možná až desítky miliónů korun. O tuto sumu se rovným dílem podělili majitelé podniku a jejich zaměstnankyně.
Na základě všech těchto popsaných skutečností zahájil vyšetřovatel úkony trestního řízení pro trestný čin kuplířství hned vůči pěti osobám ve věku od jednadvaceti do čtyřiceti let. A jelikož ty fungovaly jako organizovaná skupina, hrozí jim v případě odsouzení dle druhého odstavce přísnější sazba, tedy trest odnětí svobody až na osm let.
por. Mgr. Tomáš Hulan
Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login