stredocech.net

Základní informace

Labutí jezero sklidilo velký aplaus

Mladá Boleslav – Velký aplaus sklidilo představení baletu Labutí jezero, které Ruský klasický balet St. Petersburg představil 18. března v Domě kultury v Mladé Boleslavi. Tuto mimořádnou kulturní událost zajistila společnost Art Stage Master s.r.o.

Labutí jezero. Foto: Art Stage Master

Labutí jezero. Foto: Art Stage Master

„Jako laik hodnotím představení maximálním počtem hvězdiček, které vůbec udělit jdou. Soubor se přizpůsobil prostředí dokonale. Přestože byla hudba reprodukovaná, nemělo to vliv na celkový dojem. Naopak. Sólisté i ostatní předvedli neuvěřitelné výkony. Několikaminutový aplaus ve stoje tomu nasvědčuje,“ uvedla divačka Zdeňka Zaengerová.
Ruský klasický balet St. Petersburg založil první sólista Marijinského divadla A. Batalov a hned po úvodní premiéře soubor obdržel obdiv a úctu petrohradského diváka. Hlavním cílem souboru je udržet tradici klasického tance, baletní techniky a duch romantismu v každém představení.
Labutí jezero je nejslavnějším baletním dílem o nesmrtelné lásce prince Siegfreda a něžné princezny Odetty, kterou zlý Rudovous proměnil v labuť. Nádherná hudba P. I. Čajkovského, špičková technika tanečníků a velkolepé kostýmy vás vtáhnou do pohádkové říše. Soubor již s velkým úspěchem tancoval například ve Španělsku, Švýcarsku, Německu, Francii, Japonsku, Novém Zélandu, Italii a v dalších zemích.

Image (7)

Image (8)

Image (9)

 

mb-net

Středočech.net

You must be logged in to post a comment Login